Місцеві влади за 2 місяці 2018 року компенсували за перевезення пільговиків приміськими поїздами лише 7,6%

Залізничні новини 81 просмотр 22.03.2018, 10:09

22.03.2018 Місцеві влади за 2 місяці 2018 року компенсували за перевезення пільговиків приміськими поїздами лише 7,6%

З початку 2018 року з районних, міських бюджетів та бюджету столиці за перевезення в приміському сполученні пасажирів пільгових категорій ПАТ «Укрзалізниця» отримано лише 7,6% компенсації від суми наданих послуг. За два місяці місцеві влади заборгували залізничному перевізнику понад 46 млн грн. Паралельно із цим більшість місцевих влад минулого року відмовилася підписувати договори з Укрзалізницею щодо компенсації пільгових перевезень.

 

«Рекордсменами» через нульову компенсацію стали Київ, Чернівецька, Волинська, Рівненська області – 0%, а також Черкаська та Харківська – вони відшкодували 0,4 та 0,8% відповідно. Серед областей, які найкраще компенсують за перевезення пільгових пасажирів Кіровоградська – 60%, Миколаївська – 48,2%, Полтавська – 33,8%, Чернігівська – 37,3%, Полтавська – 33,8% та ін.

З 2016 року місцеві бюджети не отримають відповідної субвенцій з держбюджету, а мають самостійно визначати обсяги компенсацій Укрзалізниці. Більшість міських і районних державних адміністрацій минулого року відмовилася підписувати договори з регіональними філіями ПАТ «Укрзалізниця» стосовно компенсації збитків за перевезення окремих категорій громадян, що також незадовільно впливає на стан компенсацій.

В Укрзалізниці вважають, що виходом зі складної ситуації з компенсацією має стати монетизація пільг, ідея якої підтримується Урядом, і незабаром буде розроблений дієвий механізм підтримки цієї програми.

 

Довідка

Залізничний транспорт України перевозить найбільшу кількість пасажирів-пільговиків порівняно з іншими видами транспорту в державі. Загалом пільговий проїзд поїздами здійснюють 16 категорій населення (пенсіонери за віком, інваліди, учасники бойових дій, студенти та ін.) відповідно до чинного законодавства України. Серед усіх пасажирів приміських поїздів пільговики становлять майже 70%.