Завантаження українських вагонобудівних підприємств та збільшення парку вантажних вагонів – реальний ефект від проведеної дерегуляції – Євген Кравцов

Залізничні новини 131 просмотр 19.04.2018, 14:11

19.04.2018 Завантаження українських вагонобудівних підприємств та збільшення парку вантажних вагонів – реальний ефект від проведеної дерегуляції – Євген Кравцов

У першому кварталі 2018 року вітчизняні вагонобудівні підприємства отримали замовлень від приватних компаній, що працюють на ринку вантажних перевезень, на виготовлення понад 1 тисячі вагонів. Такий жвавий інтерес приватних операторів до будівництва вантажних вагонів та збільшення власного парку рухомого складу – це важливий і очікуваний Укрзалізницею ефект від проведеної на початку цього року дерегуляції вагонної складової тарифу. Про це сьогодні у своєму виступі на ІІІ Українському інфраструктурному форумі в Києві повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 

«Ми побачили реакцію бізнесу на ринкову вартість перевезень у вагонах ПАТ «Укрзалізниця». Завантаження українських вагонобудівних підприємств та збільшення приватного парку вагонів – це важливі факти. За І-й квартал українські вагонобудівні підприємства отримали замовлень більш як на 1 тисячу вагонів, і це суттєвий показник, — повідомив Євген Кравцов.

За його словами, завдяки проведеній на початку цього року дерегуляції вагонної складової, вартість перевезення у вагонах Укрзалізниці і у приватних вагонах сьогодні є практично однаковою. Це найважливіший ефект від запроваджених змін, який дозволить залучити приватний капітал на залізницю та стимулюватиме інвестиційну привабливість залізничного вагонного парку. Адже вартість користування вагонами ПАТ «Укрзалізниця» до дерегуляції була в 6 разів нижчою ринкової. «Дисбаланс на ринку вантажних перевезень в частині вартості перевезень у вагонах Укрзалізниці і у приватних вагонах був однією із основних перешкод для приватних інвестицій у сферу будівництва вагонів», — зазначив Євген Кравцов.

Очільник компанії також додав, що нині створені умови, за яких запровадження ринкової ціни дозволяє окупити інвестиції у вантажний вагон за строк його служби. «Сьогодні за новими цінами на рухомий склад окупність інвестицій складає 7-10 років і покривається терміном експлуатації вагона», — зазначив Євген Кравцов. 

Він також наголосив, що сьогодні Укрзалізниця, як один із найкрупніших операторів вагонного парку, також зацікавлена в залученні інвестицій у вагонний парк, зокрема, у піввагони та зерновози, які сьогодні найбільш затребувані на ринку перевезень.  Саме з цією метою на даний час Укрзалізниця спільно з ЄБРР реалізує проект щодо збільшення вагонного парку товариства орієнтовно на 7 тис. вагонів. «Цей проект має пряму економічну рентабельність і окупність», — зазначив Євген Кравцов.