З часу ліквідації транспортної міліції кількість крадіжок деталей залізничної інфраструктури збільшилася майже втричі – лише у 1 кварталі 2018 року їх було понад 1 тис.

Залізничні новини 86 просмотр 23.04.2018, 12:29

23.04.2018 З часу ліквідації транспортної міліції кількість крадіжок деталей залізничної інфраструктури збільшилася майже втричі – лише у 1 кварталі 2018 року їх було понад 1 тис.

За 3 місяці 2018 року зафіксовано 1037 випадків крадіжок комплектуючих деталей рухомого складу, верхньої будови колії, засобів електропостачання та інших незаконних втручань в роботу залізниці – це на 8% більше ніж за аналогічний період минулого року. На відновлення інфраструктури ПАТ «Укрзалізниця» довелося витратити понад 16 млн грн. Однак такі протиправні дії не лише завдають матеріальних збитків залізниці, а й загрожують безпеці руху поїздів.

 Ситуація з крадіжками елементів колії та залізничної техніки набуває загрозливого характеру. Щодня фіксується до десяти випадків розкрадань деталей верхньої будови колії, частину злочинців затримують на місці та передають правоохоронцям, однак не всі справи доходять до суду. Є випадки, коли порушників відпускають по декілька разів, при тому, що злочини, пов’язані із залізничною інфраструктурою та вантажами, несуть загрозу безпеці життя і здоров’ю громадян, спричиняють значні матеріальні збитки.

З часу ліквідації в системі МВС України підрозділів транспортної міліції кількість випадків незаконних посягань на майно та елементи залізничної інфраструктури збільшилася майже втричі. Працівниками ПАТ «Укрзалізниця» вживаються заходи для запобігання розукомплектування та крадіжкам майна і елементів залізничної інфраструктури. Однак лише власними силами залізничники не в змозі протистояти таким злочинним проявам, оскільки не мають відповідних повноважень.

З метою нормалізації криміногенної ситуації та правового врегулювання питань взаємодії фахівці ПАТ «Укрзалізниця» разом з правоохоронцями розробили та спрямували заступнику голови Національної поліції України полковнику поліції  Костянтину Бушуєву проект спільного наказу МВС України та Мінінфраструктури України «Про затвердження Порядку взаємодії органів і підрозділів Національної поліції з підрозділами публічного акціонерного товариства «Українська залізниця». Такий наказ дозволить вживати більш ефективних заходів з профілактики правопорушень та сприятиме підвищенню безпеки руху на залізниці, тож залізничники переконані в оперативній та дієвій підтримці керівництва Нацполіції.

Крім того, врегулюванню ситуації сприятиме  посилення правового захисту стратегічної інфраструктури держави, визнання кримінальними протиправних посягань у сфері залізничного транспорту.  З метою посилення відповідальності громадян за крадіжки та інші втручання в роботу залізниці мають бути вироблені та закріплені у законі чіткі підстави для покарань за злочин, які співвідносилися б із шкодою, завданою порушниками залізниці та державі, а також із загрозами безпеці руху, що створюються такими протиправними діями, та майновими збитками публічному товариству.

 Довідково:

У 2017 року зареєстровано 5110 випадків крадіжок елементів залізничної інфраструктури на суму 75,2 млн грн. (проти 3761 випадків на суму 55,8 млн грн. у 2016 році).