Підвищення в рейтингу S&P свідчить про вихід Укрзалізниці з дефолту і відкриває можливості до дешевших запозичень, – Євген Кравцов

Залізничні новини 102 просмотр 26.04.2018, 15:28

26.04.2018 Підвищення в рейтингу S&P свідчить про вихід Укрзалізниці з дефолту і відкриває можливості до дешевших запозичень, – Євген Кравцов

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підвищило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) Укрзалізниці до рівня «ССС +» з «SD» (обмежений дефолт).

 

За словами в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, підвищення у рейтингу агентства S&P свідчить, про вихід компанії з дефолту і відкриває можливості до дешевших запозичень. «Системне реформування компанії на усіх напрямках та виважені рішення сприяли тому, що наша фінансова стабілізація помічена світовими рейтинговими агенціями. Першим відреагував S&P, призначивши нам рівень ССС +. Свідчення виходу компанії з дефолту», — зазначив у Twitter Євген Кравцов.

Як йдеться у повідомлені S&P, підвищення рейтингу відображає той факт, що Укрзалізниця завершила реструктуризацію значної частки боргів і домоглася виключення з умов обігу єврооблігацій на $ 500 млн з терміном обігу до 2021 року застереження про крос-дефолт по ще неврегульованим зобов’язаннями на 3,9 млрд грн ($ 153 млн) перед місцевим банком.

S&P також підтвердило рейтинг зазначених єврооблігацій Укрзалізниці на рівні «ССС +».

Нагадаємо, Укрзалізниця в травні 2013 року розмістила дебютний випуск єврооблігацій на $ 500 млн з терміном обігу п’ять років.

Єврооблігації Укрзалізниці, разом з цінними паперами Ощадбанку і Укрексімбанку, були включені в периметр реструктуризації зовнішнього суверенного і гарантованого державою боргу, ініційованої Мінфіном України після затвердження МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування EFF для України на $ 17,5 млрд.

У березні 2016 року Укрзалізниця реструктурувала єврооблігації, пролонгувавши термін погашення до 15 вересня 2021 року і підвищивши процентну ставку з 9,5% до 9,875% річних. Також був змінений графік погашення основної суми позики: 60% повинно бути сплачено в 2019 році, 20% – в 2020 році і 20% – в 2021 році.