У 2018 році ПАТ «Укрзалізниця» зекономить майже 20 млн грн завдяки енергозберігаючим світильникам

Залізничні новини 188 просмотр 27.04.2018, 08:56

27.04.2018 У 2018 році ПАТ «Укрзалізниця» зекономить майже 20 млн грн завдяки енергозберігаючим світильникам

Укрзалізниця продовжує впроваджувати нові технології енергоефективності та зменшувати споживання електроенергії. Так, у цьому році компанія планує встановити на вокзалах, станціях та у виробничих підрозділах 28 тис. енергозберігаючих світильників, завдяки чому зекономить 8,6 млн кВт∙год електроенергії вартістю 19,9 млн грн. Про це повідомив у на своїй сторінці у Facebook в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 

За словами керівника Укрзалізниці, впроваджуючи такі енергоефективні прилади та використовуючи альтернативні джерела електроенергії, компанія демонструє не лише приклад енергоефективності, а й приклад соціальної відповідальності. «Ми не лише економимо кошти компанії, а й значно зменшуємо викиди шкідливих речовин у навколишнє середовище. І це гарний приклад соціальної відповідальності компанії. Минулоріч цифра економії була в 4 рази менша – 4, 85 млн грн. Зараз в планах активне використанням альтернативних джерел енергії. Прикладом, влітку у 19 підрозділах залізниці застосовуються водонагрівачі із сонячними колекторами, а це дозволяє не експлуатувати бойлери, які використовують вугілля», – зазначив Євген Кравцов.

У 2017 році у виробничих підрозділах встановлено понад 18 тис. енергозберігаючих світильників та зекономлено 2,4 млн кВт∙год електроенергії орієнтованою вартістю 4,85 млн грн.

Також Укрзалізниця активно використовує та продовжує впроваджувати альтернативні джерела енергії – енергію сонця та енергію землі (води), що використовується в теплових насосах. Зокрема, літній період у 19 виробничих підрозділах компанії в системах гарячого водопостачання застосовуються водонагрівачі із сонячними колекторами, що дозволяє вивести з експлуатації на тривалий час (травень-вересень) котлоагрегати та бойлери, які використовують вугілля, природний газ, електроенергію.

У системах опалення, гарячого водопостачання та технологічних процесах наразі в компанії застосовуються 13 теплових насосів, які перетворюють теплову енергію низького потенціалу, що накопичується в природних водоймах, ґрунті, повітрі, технологічних викидах, стоках, на теплову енергію, придатну для практичного використання. Наприклад, 4 теплові насоси використовує філія «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» на станціях Основа та Залютіне (Харків) та на станції Мостиська-2, що на Львівщині. Окрім цього, у залізничному підрозділі м. Полтава з грудня 2013 року експлуатуються теплові насоси, які забезпечують опалення й гаряче водопостачання замість газової котельні.