Забезпечення максимальних обсягів перевезення зерна залізницею залежить від конструктивної позиції УЗА, – Андрій Рязанцев

Залізничні новини 97 просмотр 11.05.2018, 09:34

11.05.2018 Забезпечення максимальних обсягів перевезення зерна залізницею залежить від конструктивної позиції УЗА, – Андрій Рязанцев

Укрзалізниця очікує від Української зернової асоціації (УЗА) конструктивної позиції щодо підвищення ефективності зернових станцій та максимального забезпечення перевезення зерна у 2018 році. Про це під час засідання робочої групи УЗА з вдосконалення процесу логістики зернових повідомив директор з економіки і фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев. Зустріч була присвячена обговоренню ініціативи Укрзалізниці щодо обмеження виконання вантажної роботи станціями, які знаходяться на малоінтенсивних ділянках.

 

Під час засідання робочої групи, у якому також взяли участь представники низки найвпливовіших зернотрейдерів, представники УЗА повідомили, що наразі ініціативи Укрзалізниці передані на розгляд регіональних представництв асоціації. Ті, у свою чергу, мають сформувати пропозиції, яким чином малоефективні станції можуть бути виведені на рівень високого завантаження. Зокрема, кожному власнику елеватора запропоновано визначити, яким чином можливо посилити роботу з відвантаження зерна.

«Представники Української зернової асоціації повністю розуміють позицію та аргументацію Укрзалізниці, але свою позицію вони озвучать після консультацій із власниками елеваторів і обіцяють це зробити впродовж наступних кількох тижнів. Ми розраховуємо на те, що це буде конструктивна позиція, яка дозволить нам рухатися далі задля досягнення нашої спільної мети – забезпечення максимальних обсягів перевезення зерна в цьому році», — прокоментував Андрій Рязанцев.

Нагадаємо, що у квітні 2018 року Укрзалізниця виступила з ініціативою обмежити для вантажних операцій роботу 177 неефективних зернових станцій, які знаходяться на малодіяльних залізничних дільницях, — шляхом їх реструктуризації, санації, тимчасового чи повного закриття.

Зокрема, пропозиції Укрзалізниці полягають у повному закритті 60 станцій для вантажної роботи, а також закритті 110 станцій для вантажної роботи на період з 1 червня по 1 грудня 2018 року з подальшим відновленням за умови наявності певної кількості заявок на навантаження. Також є 7 станцій, яким через від’ємний фінансовий результат або недостатнє використання потужностей пропонується надати можливість упродовж кількох місяців збільшити кількість середньоденного навантаження вагонів і вийти на беззбиткову діяльність.

Фахівці Укрзалізниці переконані, що такі заходи дозволять покращити якісні показники роботи залізничного рухомого складу та відповідно якість послуг, що надає Укрзалізниця своїм клієнтам. Укрзалізниця запрошує учасників ринку та експертів до відкритого обговорення цієї пропозиції.