Укрзалізниця потребує стратегічної підтримки держави для розв’язання існуючих проблем, – Олександр Мушенок

Залізничні новини 133 просмотр 18.05.2018, 11:24

18.05.2018 Укрзалізниця потребує стратегічної підтримки держави для розв’язання існуючих проблем, – Олександр Мушенок

Укрзалізниця потребує стратегічної підтримки держави для розв’язання існуючих проблем. На сьогодні, як і впродовж усіх 25 років незалежності України, галузь самостійно не в змозі розв’язати гострі питання. Про це під час засідання комітету Верховної Ради з питань транспорту повідомив перший заступник голови профспілки залізничників і транспортних будівельників України Олександр Мушенок.

 

Він підкреслив, зокрема, що ситуація стосовно умов праці залізничників склалася не сьогодні й залишається складною вже десятки років. «Утім, Укрзалізниця за ці роки не отримала від держави жодної підтримки. Це стосується і закупівлі рухомого складу, що, до речі, передбачено законом України «Про залізничний транспорт». Також Укрзалізниця не одержувала підтримки при затвердженні тарифів на вантажні та пасажирські перевезення. По півроку ці питання залишались не вирішеними», – зазначив він.

Крім того, Олександр Мушенок зазначив, що трудовий колектив Укрзалізниці категорично не підтримує спроби організувати страйки та вважає такі методи деструктивними. За його словами, всі питання потрібно, в першу чергу, вирішувати шляхом переговорів. «Завдяки переговорам нам вдалося за рік досягти підвищення на 67 % середньої заробітної плати локомотивних бригад. Так, по деяких депо заробітна плата машиністів складає понад 20 тисяч гривень. Такої цифри в галузі не було», — зазначив Олександр Мушенок. Також він додав, що Галузеву угоду у 2017 році було виконано в повному обсязі.

Нагадаємо, Рада профспілки залізничників і транспортних будівельників України не підтримує оголошений Вільною профспілкою машиністів локомотивного депо Кременчук так званий «італійський страйк».