Відбулася телефонна розмова між керівниками Укрзалізниці та General Electric Transportation

Залізничні новини 81 просмотр 21.05.2018, 20:48

21.05.2018 Відбулася телефонна розмова між керівниками Укрзалізниці та General Electric Transportation

Щойно відбулась телефонна розмова в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова з президентом та генеральним директором GE Transportation Рафаелем Сантаною. Він поінформував керівника Укрзалізниці про те, що компанією General Electric було прийнято рішення щодо злиття транспортного бізнесу GE Transportation з компанією Wabtec Corporation, провідним глобальним постачальником обладнання, систем та компонентів для залізничного транспорту.

За словами пана Рафаеля Сантани, це рішення стало наслідком сукупності факторів і має на меті надати нового імпульсу розвитку та діяльності відповідного підрозділу американської компанії. Відповідно до угоди General Electric та її акціонери отримають 50,1% акцій в об’єднаній компанії, а акціонери Wabtec отримають 49,9% у об’єднаній компанії. Рафаель Сантана підкреслив, що «комбінація двох сильних брендів та фахівців є відмінним рішенням, що дозволить створити компанію з доброю ринковою позицією та наблизить майбутнє транспортної галузі». Пан Сантана стане президентом та генеральним директором вантажного підрозділу об’єднаної компанії, що називатиметься Wabtec Corporation. Транзакція буде закрита після отримання відповідних погоджень регулюючих органів і передбачається бути завершеною на початку 2019 року.

Керівництво General Electric вважало за необхідне довести цю інформацію до відома топ-менеджменту ПАТ «Укрзалізниця» з огляду на тісні партнерські стосунки, що склались на даний час між нашими двома компаніями, втілені в нещодавно укладених угодах довготермінової співпраці. Зокрема, йдеться про рамкову угоду між Укрзалізницею та GE щодо 15-річного партнерства оновлення та модернізації тягового рухомого складу, перший етап якого передбачає постачання 30 магістральних тепловозів General Electric серії Evolution.

Під час розмови було підтверджено прихильність раніше підписаним контрактам та наголошено, що всі домовленості будуть дотримані безумовно і в повному обсязі. Кожна зі сторін запевнила іншу, що сконцентрується на виконанні своїх зобов’язань. І в короткостроковій, і в довгостроковій перспективі це гарантує плідне продовження взаємовигідної співпраці, початок якій було покладено підписанням рамкової угоди між General Electric та ПАТ «Укрзалізниця» 23 лютого 2018 року в Києві.

Крім того, було підтверджено намір здійснити в червні раніше заплановану інспекційну поїздку керівника Укрзалізниці на завод у місті Ері (штат Пенсильванія), де ведеться виробництво першої партії локомотивів для потреб Укрзалізниці.

В.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов висловив сподівання, що анонсована подія сприятиме досягненню стратегічних цілей, котрі стоять перед партнерами, та сприятиме Укрзалізниці в реалізації заявлених планів щодо оновлення парку тягового рухомого складу.

 

Довідково

Wabtec Corporation є найбільшим постачальником систем і комплектуючих для виробництва локомотивів і вантажних вагонів, а також систем автоматики й телемеханіки. Річний оборот компанії за результатами 2017 року становив $ 3,9 млрд, а загальні активи $ 6,6 млрд. До складу Wabtec Corporation входить підрозділ Motive Power Inc., який уже виробляє дизельні локомотиви для пасажирського руху. Тому інвестиція в GE Transportation дозволяє розширити портфель продуктів і на локомотиви для вантажного руху. Штаб-квартира компанії знаходиться в місті Піттсбург, Пенсильванія.

Керівник Wabtec Corporation Альберт Нейпавер знову призначений виконавчим директором компанії, в той час як Реймонд Бетлер залишається президентом та генеральним директором. Після завершення транзакції Стефана Рамбо-Меассон стане президентом та генеральним директором транзитного підрозділу Wabtec Corporation, а Рафаель Сантана — президент та генеральний директор GE Transportation – стане президентом та генеральним директором вантажного підрозділу Wabtec Corporation.