Укрзалізниця завдяки вагонам Talgo може скоротити подорож з Києва до Одеси до 5,5 годин

Залізничні новини 41 просмотр 30.05.2018, 13:02

30.05.2018 Укрзалізниця завдяки вагонам Talgo може скоротити подорож з Києва до Одеси до 5,5 годин

Для збільшення швидкості поїзда «Інтерсіті+» Київ – Одеса Укрзалізниця розглядає можливість використовувати вагони компанії Talgo. Це дозволить скоротити час у дорозі цього поїзда до 5,5 годин. Про це повідомив в.о. голови правління товариства Євген Кравцов 30 травня в Одесі під час конференції «UZ: Investor Day 2018».

 

Він зазначив, що вирішувати питання швидкісного сполучення між столицею України та головном містом півдня країни потрібно на державному рівні, адже це серйозний проект, який потребує суттєвих інвестицій.

«Наразі ми аналізуємо шляхи збільшення швидкості поїзда «Інтерсіті+» сполученням Київ – Одеса на існуючій інфраструктурі без будівництва паралельної нової колії. Для цього ми розглядаємо можливість придбання вагонів Talgo, які себе вже зарекомендували в інших країнах та дозволяють збільшити швидкість на існуючий інфраструктурі на 20-25 %. Це дозволить зменшити час у дорозі «Інтерсіті+» Київ – Одеса до близько 5,5 годин. Для цього Укрзалізниці потрібна державна підтримка та виділення 250-400 млн грн державних кошті на закупівлю рухомого складу», — розповів Євген Кравцов.

За його словами, поїзд між Одесою та Києвом із таким часом у дорозі буде дійсно зручним варіантом подорожі, який уже мають пасажири, що користуються поїздами «Інтерсіті+» між Києвом і Львовом, Києвом і Харковом, Києвом і Дніпром. Ці маршрути заповнюються на 95 %.

Усі необхідні інфраструктурні роботи на цій ділянці компанія готова виконати своїми силами. «Цей проект можна реалізувати впродовж двох років. А будівництво окремої швидкісної лінії Київ – Одеса потребує близько 5 млрд доларів, яких наразі компанія не має, і тут потрібна довгострокова державна програма», — підкреслив Євген Кравцов.