Профспілки та Укрзалізниця створили спільну робочу комісію для ведення переговорів і підготовки проекту колективного договору – діалог триває

Залізничні новини 384 просмотр 5.06.2018, 09:41

05.06.2018 Профспілки та Укрзалізниця створили спільну робочу комісію для ведення переговорів і підготовки проекту колективного договору – діалог триває

Вільна профспілка залізничників, Вільна профспілка машиністів, Профспілка залізничників та транспортних будівельників та адміністрація ПАТ «Укрзалізниця» створили спільну робочу комісію для ведення переговорів і підготовки проекту колективного договору. Склад комісії сформовано всіма сторонами колективних переговорів. Таким є один із підсумків засідання робочої комісії, що відбулося 4 червня 2018 року в головному офісі компанії. Проект колективного договору схвалено за основу з розбіжностями.

 

Процес роботи над колективним договором товариства вийшов на новий рівень. Відповідно до чинного законодавства України сторонами соціального діалогу було створено спільну робочу комісію для ведення переговорів і підготовки проекту колективного договору, склад якої сформовано всіма сторонами колективних переговорів. Це стало наслідком загальної позиції, узгодженої представниками Вільної профспілки залізничників, Вільної профспілки машиністів і Профспілки залізничників і транспортних будівельників України.

Такому рішенню передувала робота спільного представницького органу профспілок та сторони роботодавця, які напрацьовували матеріали до проекту колдоговору, що були винесені на засідання робочої комісії. Робоча комісія на цьому засіданні провела велику за обсягом роботу, а саме прийняла регламент роботи з доповненнями та схвалила проект колективного договору за основу з розбіжностями.

Кожну розбіжність члени комісії розглядали окремо, висловлюючи свою позицію та аргументи на її користь. Тільки після узгодження розбіжностей, що залишилися, проект колективного договору ПАТ «Укрзалізниця» буде направлено на обговорення до трудового колективу, після чого всі пропозиції знову опрацює комісія й останню версію проекту винесе на розгляд конференції трудового колективу товариства.

Після схвалення проекту колективного договору конференцією розпочнеться етап розробки колективних договорів на рівні регіональних філій та філій.

ПАТ «Укрзалізниця» – унікальне й на сьогодні єдине підприємство в державі, яке об’єднало в одній юридичній особі цілу галузь – більше тисячі підприємств залізничного транспорту. У зв’язку із цим ПАТ «Укрзалізниця» потребує укладення колективного договору – єдиного основоположного документу. Робота з розробки проекту колективного договору та його додатків проводилася понад два роки.