Залізничники разом з правоохоронцями виявили деталі залізничної техніки в пунктах прийому металобрухту

Залізничні новини 108 просмотр 13.06.2018, 15:52

13.06.2018 Залізничники разом з правоохоронцями виявили деталі залізничної техніки в пунктах прийому металобрухту

Спільно з поліцією залізничні підрозділи воєнізованої охорони здійснили 499 перевірок 212 пунктів приймання металобрухту, в ході яких у 4 пунктах поблизу станцій: Чаплине, П’ятихатки, Запоріжжя-Ліве та Апостолове виявлено деталі рухомого складу. Про це стало відомо під час спільної наради залізничників з учасниками ринку перевезень в Європейській бізнес асоціації (EBA).

 

На зустрічі фахівці Укрзалізниці та компанії-партнери обговорили пропозиції щодо вирішення проблеми розкрадань. Зокрема, піднімалися нормативно-правові питання, технічні заходи перешкоджання крадіжкам, покращення спільної взаємодії підрозділів воєнізованої охорони, Нацполіції та приватної охорони.

Директор з економіки і фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев запевнив, що проблематика розкрадань хвилює залізничників не менше, а навіть більше, ніж клієнтів, адже розкрадаються елементи верхньої будови колії, деталі рухомого складу, пошкодження наших вагонів є небезпечним для руху поїздів.

«Ми готові працювати групами, поєднуючи фахівців з охорони з інженерно-технічними працівниками та представниками бізнесу. Адже проблема системна, має соціальні причини і має вирішуватися системою заходів. Крадіжки вантажів – це якість послуг, конкуренція з автотранспортом, логістичні виклики, і ми маємо почути думку наших партнерів, щоб напрацьовані роками стереотипи не заважали нам знаходити нові можливості, у відповідності до сучасних викликів», – запевнив Андрій Рязанцев.

Залізничники повідомили присутніх, що на обліку сьогодні 3606 випадків розукомплектувань обладнання вантажних вагонів на суму понад 6 млн грн. Упродовж року працівники відомчої воєнізованої охорони попередили та розкрили 58 випадків крадіжок на суму 115,6 тис. грн, затримали та передали до поліції 44 особи.

Фахівці провели аналіз найбільш криміногенних дільниць – їх перелік, а також фотографії елементів інфраструктури та майна залізничного транспорту, що найчастіше розкрадається правопорушниками, відправлені до Головних управлінь Нацполіції в областях для вжиття заходів. За результатами в поточному році вже відкрито 1206 кримінальних проваджень та засуджено 5 осіб.

Вагоноремонтні підприємства ПАТ «Укрзалізниця» також не стоять осторонь проблеми – при виконанні капітального та деповського ремонтів вантажних вагонів встановлюються захисні пристрої від крадіжок вузлів та деталей. Наразі на підприємствах розробляється проект модернізації повітророзподільників вантажних вагонів, розглядається можливість зміни схеми пломбування вагонів-зерновозів; внесення конструктивних змін вузлів вивантаження вагонів-зерновозів; удосконалення запірно-пломбувальних пристроїв та інші інженерні пропозиції.

На думку клієнтів-вантажовласників, проблемним моментом є те, що розкрадання відбувається організованими злочинними групами. За даними компаній-членів Комітету Асоціації, найчастіше крадіжки трапляються на залізничних станціях Колосівка, Одеса Сортувальна та Одеса-Застава Перша Одеської регіональної філії, станціях Ромодан та Кременчук Південної регіональної філії.