Укрзалізниця разом із представниками поліції перевірила справність майже 5 тис. залізничних переїздів

Залізничні новини 78 просмотр 14.06.2018, 07:23

14.06.2018 Укрзалізниця разом із представниками поліції перевірила справність майже 5 тис. залізничних переїздів

Залізничники роблять все від них залежне, щоб зменшити кількість ДТП на переїздах, однак через порушення водіями правил дорожнього руху за 5 місяців поточного року сталося 28 випадків ДТП на залізничних переїздах. Тож їх підтримання у належному стані публічне акціонерне товариство вважає вкрай важливим – у травні поточного року в Укрзалізниці пройшов комісійний огляд залізничних переїздів. Такі профілактичні заходи проводяться навесні та восени з метою покращення стану безпеки руху, попередження транспортних подій або інших надзвичайних ситуацій, поліпшення стану утримання залізничних переїздів. Наразі перевірено 4945 залізничних переїздів.

 

Залізничники проводять комісійні огляди разом із представниками місцевих шляхових експлуатаційних організацій та Національної поліції. За потреби до вирішення проблем із переїздами залучаються також керівники місцевих держадміністрацій. Восени з особливою увагою обстежуються переїзди з автобусним рухом, а до складу комісії запрошуються також представники органу з питань контролю на автомобільному транспорті.

Під час проведення комісійного огляду перевіряється стан переїзду, робота пристроїв, обладнання та засобів автоматики, у тому числі справність настилу, проїжджої частини дороги (також на підходах до переїзду), сигнального огородження, автоматики, сигналізації та освітлення залізничного переїзду, наявність дорожніх знаків, а також стан приміщення (посту) чергового працівника.

Окрім весняних та осінніх комісійних оглядів періодичні перевірки стану переїздів і роботи колійних пристроїв проводять бригадири колії (щотижнево), два рази на місяць до них долучаються колійні майстри, а раз на три місяці раптові перевірки роботи чергових по переїзду проводять начальники дистанцій колії та їх заступники.

 

Довідка

Станом на початок 2018 року в інфраструктурі Укрзалізниці налічується всього 4945 залізничних переїздів, із них:

—          з автобусним рухом – 2343;

—          із черговим працівником – 1290;

—          обладнаних пристроями автоматики – 1262, у тому числі 383 переїзди обладнані чотирма шлагбаумами, що забезпечують разом з основними шлагбаумами повне перекриття проїжджої частини автодороги.