Укрзалізниця разом з іншими учасниками зернового ринку дійшли згоди щодо оптимізації роботи зернових станцій

Залізничні новини 95 просмотр 15.06.2018, 15:00

15.06.2018 Укрзалізниця разом з іншими учасниками зернового ринку дійшли згоди щодо оптимізації роботи зернових станцій

Укрзалізниця разом із Європейською бізнес асоціацією (EBA) та основними учасниками аграрного бізнесу визначили шляхи оптимізації структури логістики зернових вантажів. Про це під час зустрічі з представниками EBA повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов. Попередньо керівництво та фахівці публічного акціонерного товариства проаналізували роботу 528 зернових станцій. До обговорення долучилися також представники Американської Торгівельної асоціації (ACC), Української зернової асоціації (УЗА), Українського клубу аграрного бізнесу та інші учасники аграрного ринку.


«Вперше у консолідованій роботі з ринком упродовж 4 місяців дискусій ми прийшли до компромісу з приводу складного економічного питання. Це говорить про те, що Укрзалізниця кардинально змінюється. Ми почали слухати одне одного і знайшли спільну мову, приймаючи рішення на користь усім», – наголосив очільник залізничної галузі. Фахівці залізниці, разом із зерновиками проаналізували ринок зернових, а саме історичні показники 2014-2017 та врахували прогнозні обсяги перевезень в сезоні 2018-2019 років, перспективи розвитку елеваторного господарства, спроможність елеваторів, фронти навантаження, проведену модернізацію з боку власників під’їзних колій та підприємств аграрного сектора, зі свого боку клієнти, надали свої пропозиції щодо закриття або сезонної призупинки станцій навантаження зерна. При цьому усі пропозиції аграрників були враховані та дані станції були тимчасово виключені з базового рейтингу під партнерську гарантію їх розвитку до наступного сезону.

Аналіз роботи зернових вантажних станцій засвідчив що 328 із 528 вантажних зернових станцій сьогодні навантажують до двох вагонів зерна на добу. Але при цьому вони потребують значних витрат на утримання, задіяння великої кількості дефіцитного тягового складу. Після врахування всіх думок зі 177 малодіяльних станцій із навантаження зерна, діяльність яких, на думку фахівців ПАТ «Укрзалізниця», доцільно оптимізувати, – шляхом їх реструктуризації, санації, тимчасового чи повного закриття для вантажних операцій у переліку залишилось 99 станцій, щодо яких у всіх учасників зернового ринку думка була одностайною. Зокрема, консолідована позиція полягає в повному закритті 27 станцій для вантажної роботи, 41 станція буде закрита для вантажної роботи з липня по грудень 2018 року з подальшим відновленням, за умови наявності заявок на середньоденне навантаження/розвантаження 5 вагонів на добу на термін не менше 3 місяців, 24 станції буде закрито для вантажної роботи з липня по грудень 2018 року з подальшим відновленням за умови наявності заявок на середньоденне навантаження/розвантаження 10 вагонів на добу на термін не менше 6 місяців. Також є 7 станцій, яким через від’ємний фінансовий результат або недостатнє використання потужностей пропонується надати можливість упродовж кількох місяців збільшити кількість середньоденного навантаження вагонів і вийти на беззбиткову діяльність.

«Ми плануємо і надалі використовувати цей інструмент і аналізувати карту навантаження зерна щороку, у березні-квітні, разом іншими учасниками ринку. За результатами діяльності станцій за 2018 рік питання по виключеним станціям буде додатково проаналізовано. При зміні показників діяльності станцій вони будуть подані на процедуру реорганізації. Ми переконані, що прийняте рішення збільшить обсяги перевезень та підштовхне наших партнерів до інвестування у модернізацію потужностей зі зберігання зернових», – запевнив Євген Кравцов.