Укрзалізниця – перша державна компанія, наглядову раду якої сформовано за новою процедурою відбору її незалежних членів, — Євген Кравцов

Залізничні новини 112 просмотр 20.06.2018, 14:36

20.06.2018 Укрзалізниця – перша державна компанія, наглядову раду якої сформовано за новою процедурою відбору її незалежних членів, — Євген Кравцов

ПАТ «Укрзалізниця» стала першою серед державних компаній, якій Кабінет Міністрів України затвердив склад наглядової ради. Сформована вона за безпрецедентною для України процедурою, а законодавством раді надано більше повноважень – вона буде виконувати не лише контролюючі, а й управлінські функції. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 

За словами керівника Укрзалізниці, затверджений сьогодні склад наглядової ради Укрзалізниці є доказом, що українська влада здатна забезпечити професійний та неупереджений підхід до відбору членів наглядових рад державних підприємств. «Для нас ця подія відкриває якісно новий етап у розвитку компанії. За новим законодавством, на наглядову раду товариства покладено не тільки контролюючі та регулюючі функції, вона стає повноцінним органом управління компанією, його винятковою компетенцією. Тому сьогоднішнє рішення Кабінету Міністрів України відкриває можливість оперативного розв’язання великого переліку питань, які сьогодні є нагальними для продуктивної діяльності товариства», – зазначив Євген Кравцов

Так, до наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» в якості незалежних членів увійшли Андерс Ослунд, Шевкі Анжунер, Крістіан Кун та Матьє Андреас. У якості членів наглядової ради – представників держави затверджені Даніель Білак, Іван Юрик, Костянтин Мар’євич. «Переконаний, досвід та висока кваліфікація фахівців, що увійшли до складу наглядової ради нашої компанії, стануть запорукою швидких, прогресивних реформ, що виведуть Укрзалізницю на новий рівень розвитку», – додав керівник Укрзалізниці.

З формуванням наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» зможе повною мірою виконувати свої функції та продовжити вибудовувати систему корпоративного управління, план заходів для якого наразі розробляється Deloitte. Зокрема, стане можливим приймати управлінські рішення, необхідні для подальшого розвитку компанії, як то використання фондів товариства, призначення членів правління та голови правління, визначення порядку розпорядження майном, обрання оцінювача майна товариства, відчуження корпоративних прав юридичних осіб, засновником, співзасновником або учасником яких є товариство та інші.

Згідно з процедурою відбору керівництва найбільших держпідприємств, яка була затверджена постановою КМУ від 21.03.2018 № 190, «Деякі питання призначення керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки та членів їх наглядових рад» передбачено призначення семи членів наглядової ради, з яких три – представники держави, а ще чотири – недержавні експерти з правом дорадчого голосу, яких затверджує Кабмін. Згідно з процедурою, кандидатури для комітету підбирала спеціально створена комісія, а не міністерства й відомства, як це було раніше. До її складу ввійшли п’ять членів, серед яких два представники секретаріату Кабінету Міністрів України, по одному представнику від Мін’юсту та органу управління, а також експерт із підбору персоналу.

Нагадаємо, що в жовтні 2017 року КМУ оголосив початок конкурсу з відбору чотирьох незалежних членів наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця». На початку квітня цього року Кабмін перезапустив конкурс членів наглядової ради «Укрзалізниці» за оновленою процедурою згідно з постановою КМУ від 21.03.2018 № 190, «Деякі питання призначення керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки та членів їх наглядових рад».

 

Довідка

Андерс Ослунд – старший член Атлантичної ради США та член ради East Capital з багаторічним досвідом роботи головою правління Bank of Finland Inst. of Transition, який також є професором Школи дипломатичної служби Едмунда А. Волша.

Шевкі Анжунер – відомий європейський фінансист з багаторічним досвідом управління у різних сферах, який протягом останніх п’яти років очолював представництво ЄБРР в Україні. Під його головуванням було реалізовано значну кількість інфраструктурних та енергетичних проектів в Україні.

Крістіан Кун один із кращих європейських управлінців у сфері інфраструктури та залізничного транспорту, який є членом наглядової ради Литовських залізниць, членом ради директорів Казахстанської залізниці. Він має багаторічний досвід роботи на керівних посадах у Deutsche Bahn AG – одній із найбільших залізничних компаній ЄС, де досяг істотних економічних показників.

Матьє Андреас – відомий у ЄС управлінець із багаторічним досвідом роботи на посадах віце-президента, фінансового директора, старшого радника в одній із найпотужніших нафтових компаній Європи – OMV AG (Австрія).

Даніель Білак є директором Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, має багаторічний досвід управління інвестиційними проектами, зокрема як партнер відомої компанії CMS Cameron McKenna (США), а також досвід проект-менеджменту Програми розвитку ООН.

Іван Юрик – фахівець із багаторічним досвідом проектного менеджменту інвестиційних проектів, зокрема на посаді голови представництва Blackstone в Україні, а також досвідом в урядовому секторі на посаді керівника.

Костянтин Мар’євич – діючий керівник служби Віце-прем’єр-міністра України, член наглядової ради ПАТ «Магістральні газопроводи України». Має досвід роботи на керівних посадах в Управлінні справами апарату Верховної Ради України, Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.