Повернення права машиністів на дострокову пенсію Укрзалізниця ініціюватиме за результатами атестації робочих місць

Залізничні новини 129 просмотр 6.07.2018, 11:28

06.07.2018 Повернення права машиністів на дострокову пенсію Укрзалізниця ініціюватиме за результатами атестації робочих місць

За результатами позачергової атестації робочих місць локомотивних бригад за умовами праці, яка наразі триває в трьох регіональних філіях Укрзалізниці, фахівці товариства розроблять пакет документів щодо повернення локомотивним бригадам права дострокового виходу на пенсію. Ці пропозиції Укрзалізниця планує погодити з профспілками та надати на розгляд Міністерства інфраструктури України.


Таким чином Укрзалізниця виконує рішення протоколу, який 30 травня 2018 року в односторонньому порядку підписав міністр інфраструктури України Володимир Омелян за підсумками розширеної зустрічі представників Укрзалізниці та профспілкових організацій у Міністерстві інфраструктури України стосовно акції «Робота за інструкціями».

Окремі пункти документу стосувалися надання Укрзалізницею пропозицій щодо законодавчої ініціативи про внесення відповідних змін до законодавства України в частині можливості виходу на пенсію за вислугою років у 55 років. У зв’язку із цим Укрзалізниця проводить позачергову атестацію робочих місць локомотивних бригад. За результатами атестації робочих місць розглядатиметься питання внесення змін до списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими й важкими умовами праці, зайнятість у яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Позачергова атестація робочих місць за умовами праці наразі проводиться у визначених локомотивних депо регіональних філій, де технологічний процес, обладнання, сировина й матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працівників. Лабораторні та інструментальні дослідження шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища на робочих місцях локомотивних бригад фінансуватиме товариство. За їх результатами будуть оформлені відповідні документи.

Результати атестації будуть використані для розробки заходів щодо покращення умов праці й оздоровлення працівників, надання пільг і компенсацій за рахунок підприємства, а також обґрунтування пропозицій про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право дострокового виходу на пенсію за віком на пільгових умовах.

Нагадаємо, що низка професій залізничного транспорту втратили право дострокового виходу на пенсію внаслідок змін у законодавстві. У зв’язку із цим галузеві профспілки ініціюють відновлення професій «машиніст», «помічник машиніста» у списку професій, що мають право дострокового виходу на пенсію за віком на пільгових умовах.