Перший контейнерний поїзд Одеса-порт – Дніпро-Ліски прибув до станції Дніпро-Вантажний

Залізничні новини 62 просмотр 1.08.2018, 15:08

01.08.2018 Перший контейнерний поїзд Одеса-порт – Дніпро-Ліски прибув до станції Дніпро-Вантажний

Укрзалізниця запустила регулярний контейнерний поїзд Одеса-порт – Дніпро-Ліски – Одеса-порт. Поїзд у перший рейс вирушив 31 липня зі станції Одеса-порт та сьогодні прибув о до станції Дніпро-Вантажний. У контейнерах перевозилися пакувальні матеріали.

 За словами в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, попит на контейнерні перевезення залізничним транспортом стрімко зростає і тому Укрзалізниця пропонує своїм клієнтам нові маршрути. «За перше півріччя цього року Укрзалізниця перевезла  понад 143,5 тис контейнерів, що на 23 % більше аналогічного період минулого року. Ріст таких перевезень зумовлений конкурентною швидкістю доставлення товарів не залежно від  погодних умов», — зазначив він.  

Наразі поїзд курсуватиме у тестовому режимі  щовівторка. Відправлятиметься зі станції Одеса-Порт о 13:00 та прибуватиме до станції Дніпро-Вантажний наступного дня о 8:29. Зворотно поїзд відправлятиметься в понеділок зі станції Дніпро-Вантажний о 2:50 та прибуватиме того ж дня о 19:37. У подальшому  за умови наявності попиту робоча група під керівництвом директора оперативного ПАТ «Укрзалізниця» В’ячеслава Єрьоміна розгляне можливість щодо переведення цього поїзда на щоденне курсування.

«На сьогодні 1,5 % — це доля контейнерних перевезень серед інших що здійснюється залізничним транспортом і ми плануємо цей показник збільшувати. Так, у цьому році був організований та вже здійснив 15 рейсів контейнерний поїзд  Одеса-порт – Рожнятів Івано-Франківської області, а на початку року почав курсувати контейнерний Київ-Ліски – Чорноморська (ТІС) порт «Южний», – додав Євген Кравцов.

Наразі основна кількість контейнерів територією України перевозиться в експортному сполученні, їх частка складає 40% від загальних обсягів перевезень (впродовж останніх 5 років частка експорту становила 33%).  У загальному контейнерообігу частка перевезень контейнерів у внутрішньому сполучені складає 18%.