Укрзалізниця не збирається відступати від формульної закупівлі дизпального, — Євген Кравцов

Залізничні новини 34 просмотр 4.09.2018, 09:36

04.09.2018 Укрзалізниця не збирається відступати від формульної закупівлі дизпального, — Євген Кравцов

Укрзалізниця й надалі купуватиме пальне виключно з використанням формульного розрахунку його вартості. Антимонопольний комітет України залишив без розгляду скаргу компанії з мінімальним статутним капіталом, яка після програшу в тендерах намагалася заблокувати закупівлю дизпального для потреб галузі на суму 2,1 млрд грн. На сьогодні перевізник має запаси пального на тиждень вперед. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

«Я дякую АМКУ за оперативне рішення. 5 торгів на закупівлю дизпального розблоковано, кінцевий прийом пропозицій від учасників – 10 вересня. І такий випадок є насправді показовим, але ситуація досить стандартна. Махінації на придбанні пального входили, певно, до топ-3 найкорумпованіших закупівель», — зазначив Євген Кравцов.

Він нагадав, що залізниця одна з найбільших споживачів дизпального – щорічно галузь використовує 350 тис. тонн. «Формульний розрахунок для цін на пальне намагались впровадити більше трьох останніх років. І тільки у лютому 2018-го вдалось побороти лобіювання різних рівнів і вже зараз кожен літр дизелю для залізниці придбаний саме за формулою», – зауважив керівник галузі.

Нагадаємо,  Укрзалізниця – перша і єдина державна компанія України, яка купує дизпальне за формульним розрахунком. «Певен, що саме такий новий формат роботи має бути на держпідприємствах, які є найбільшими замовниками та потребують безперебійного постачання пального. Ми відступати від формули не збираємось», — резюмував Євген Кравцов.