Відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона з членами наглядової ради Укрзалізниці

Залізничні новини 55 просмотр 12.09.2018, 17:15

Сьогодні, 12 вересня, Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон провів зустріч із членами наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця». Представник акціонера компанії окреслив присутнім першочергові завдання.

Так, за словами Володимира Кістіона, Кабінет Міністрів України чекає від новосформованої наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» стратегії розвитку компанії, яка б на перспективу визначала чіткий вектор розвитку Української залізниці. За його словами, для акціонера важливо, щоб система корпоративного управління Укрзалізниці відповідала кращим європейським практикам, жодна копійка підприємства не була витрачена марно, а працювала на розвиток підприємства – модернізацію рухомого складу та забезпечення потреб української економіки в перевезеннях.

«За останній час Українська залізниця, безумовно, розвинулася як компанія і досягла вагомих результатів. Час підсилювати здобутки й вирішувати нагальні питання. Це суттєвий знос основних фондів, зокрема локомотивного парку та парку пасажирських вагонів, дефіцит локомотивів для вантажних перевезень, про який сигналізує український бізнес, великі кредитні зобов’язання», – зауважив Володимир Кістіон.

Також Віце-прем’єр-міністр під час зустрічі порушив питання стану рухомого складу, розпорядження майном. Представники наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» запевнили Віце-прем’єр-міністра в тому, що вони налаштовані на ефективне виконання своїх обов’язків. «Сьогодні за нашої ініціативи провели зустріч із представниками бізнес-середовища та з перших вуст почули, що хвилює учасників ринку. Разом із правлінням Укрзалізниці готові виконувати всі поставлені Урядом завдання та прискорити розвиток головного перевізника країни», – зазначив голова наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» Шевкі Аджунер.

Нагадаємо, що за новим законодавством на наглядову раду товариства покладено не тільки контролюючі та регулюючі функції, вона також стає повноцінним органом управління компанією. Укрзалізниця – перша державна компанія, наглядову раду якої сформовано за новою процедурою відбору її незалежних членів. До її складу в якості незалежних членів входять Андерс Ослунд, Шевкі Аджунер, Крістіан Кун та Матьє Андреас. У якості членів наглядової ради – представників держави затверджені Даніель Білак, Іван Юрик, Костянтин Мар’євич. Новосформована наглядова рада ПАТ «Укрзалізниця» розпочала роботу 17 липня 2018 року.