Укрзалізниця – перша державна компанія, яка відкриває державний сектор для стартапів, – Євген Кравцов

Залізничні новини 59 просмотр 13.09.2018, 15:17

Відсьогодні в Україні стартувала унікальна інкубаційна програма, спрямована на прискорення розвитку інновацій на залізничному транспорті. Укрзалізниця стала першою державною компанією, яка відкриває державний сектор для стартапів. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 

«Відсьогодні запустили унікальну для країни Future of Mobility Lab. UZ edition – інкубаційну програму, де будемо шукати ідеї та актуальні рішення для залізничної сфери. Програма триватиме три місяці, вона безкоштовна», – написав Євген Кравцов.

За його словами, Укрзалізниця вже успішно реалізує окремі діджитал-проекти як у сфері пасажирських, так і вантажних перевезень. Зокрема, сьогодні 50% квитків пасажири Укрзалізниці купують через інтернет, компанія також переходить на електронне управління вантажним парком. Водночас Укрзалізниця прагне використовувати у своїй діяльності якомога більше діджитал-елементів, які не лише покращуватимуть сервіс для пасажирів та клієнтів компанії, а й працюватимуть на користь української економіки. Тому Укрзалізниці потрібні більш рішучі кроки в напрямку запровадження інновацій.

«Що чекаємо від програми: важливим є інноваційність рішення, актуальність для ринку та, звичайно, бажання самих команд долучитися до змін у найбільшій українській компанії», – повідомив Євген Кравцов.

Євген Кравцов також зауважив, що Укрзалізниця сьогодні має величезний простір для запровадження нових технологій та інновацій, подібного немає в жодній державній компанії. Тож Укрзалізниця запрошує стартапи до співпраці та технологічного оновлення компанії.

Термін подачі заявок – до 4 жовтня. Реєстраційну форму та більш докладну інформацію про програму Future of Mobility Lab.UZ edition можна знайти на сайті проекту.

Проект реалізується завдяки спільній ініціативі Укрзалізниці, 1991 Open Data Incubator, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, а також Офісу Національної інвестиційної ради України.