Рішення парламенту дозволить розпочати процедуру відбору генерального підрядника для електрифікації залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка,– Євген Кравцов

Залізничні новини 33 просмотр 3.10.2018, 16:15

Укрзалізниця вітає прийняття Верховною Радою України Закону про ратифікацію фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком для модернізації залізничної інфраструктури, – зазначив в. о. голови правління товариства Євген Кравцов. Це створює правові підстави для залучення коштів ЄІБ у розмірі 150 млн євро для фінансування проекту «Електрифікація залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка».

 Як повідомив Євген Кравцов, прийняття закону дозволить розпочати процедуру відкритого міжнародного тендеру для вибору генерального підрядника для виконання робіт з електрифікації залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка. «Безпосередні роботи з електрифікації плануємо розпочати в березні 2019 року. Вибірка першого траншу очікується наприкінці травня 2019 року, мінімальний розмір траншу – 5 млн євро, а загальна кількість траншів до 20», – повідомив Євген Кравцов.

За словами керівника Укрзалізниці, фінансову угоду було підписано у 2016 році. Реалізація проекту дозволить значно зменшити експлуатаційні витрати Укрзалізниці, підвищити пропускну здатність напрямку та збільшити швидкість доставки вантажів в напрямку морських портів. «Електрифікація дасть економію операційних витрат. Проект передбачає будівництво другої колії, модернізацію систем сигналізації і зв’язку на напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка, який пролягає територією Кіровоградської, Миколаївської та Одеської областей. Проект передбачає дві фази реалізації: роботи на напрямку Долинська-Миколаїв (експлуатаційною довжиною 148 км) заплановані з березня 2019 року по травень 2023-го, а на напрямку Миколаїв-Колосівка (105 км відповідно) – з червня 2019-го по жовтень 2021-го», – розповів Євген Кравцов.

«Укрзалізниця у співпраці з міжнародними фінансовими інституціями реалізує масштабні інфраструктурні проекти. У 2018 році завершили роботи з будівництва двоколійного Бескидського тунелю в Карпатах і ліквідували вузьке місце міжнародного транспортного коридору, а також електрифікували дільницю Потоки – Золотнишине. Також у 2018 році Укрзалізниця почала будувати залізничне сполучення столиці з аеропортом «Бориспіль», – зазначив Євген Кравцов.

Електрифікація залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка» дозволить поліпшити екологічну ситуацію в регіоні за рахунок зменшення шкідливих викидів в атмосферу та додатково створити близько 300 робочих місць.