Понад 3 тис. крадіжок вантажів та елементів інфраструктури залізничного транспорту зафіксовано з початку року

Залізничні новини 66 просмотр 16.10.2018, 11:30

Злочинні групи розбирають верхню будову колії, демонтують трансформаторні шафи, крадуть кабелі зв’язку. Так, 10 жовтня на перегоні Сухачівка – Діївка невідомі особи викрали 40 м кабелю, внаслідок чого було затримано 9 приміських та дальніх поїздів. Даний злочин розслідується правоохоронцями. Однак ситуація залишається складною, адже на перегоні Сухачівка–Діївка впродовж жовтня – це вже шостий випадок.

Залізниця потерпає від розкрадання вантажів, деталей та вузлів вантажних вагонів, елементів верхньої будови колії, засобів сигналізації та зв’язку. Так, упродовж 9 місяців 2018 року підрозділами воєнізованої охорони ПАТ «Укрзалізниця» зафіксовано 3161 випадок крадіжок вантажів та майна публічного товариства на загальну суму майже 37 млн грн, що на 1300 випадків та на 2 млн грн менше, ніж за аналогічний період минулого року.

За цей час працівники воєнізованої охорони попередили та розкрили 1015 крадіжок вантажів та елементів інфраструктури залізничного транспорту на загальну суму понад 10 млн грн, що на 223 випадки та на 594,4 тис. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. За скоєння вказаних правопорушень затримано та передано до правоохоронних органів 963 особи, що на 84 особи більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зловмисники викрадають найбільш доступні та металоємні деталі вагонів. Найчастіше це деталі гальмівного обладнання (головні та магістральні частини повітророзподільників, авторежими, затяжки горизонтальних важелів), кріпильні кришки буксових вузлів. Найімовірніше, вказане обладнання правопорушники продають приватним підприємствам, які мають власний вагонний парк, для подальшого їх використання, та  здають на металобрухт.

Працівники залізничного транспорту постійно проводять роботу  щодо профілактики крадіжок вантажів та майна залізничного транспорту, але лише власними силами подолати дану проблему не в змозі, оскільки вона носить гострий соціальний характер. Фахівці вважають, що її можливо розв’язати тільки на державному рівні. Необхідні зміни до законодавства України щодо посилення кримінальної відповідальності за умисне пошкодження залізничної інфраструктури та рухомого складу. Зокрема, зважаючи на можливі трагічні наслідки від умисного розобладнання інфраструктури або рухомого складу, таке несанкціоноване втрачання в діяльність залізничного транспорту необхідно прирівняти до тероризму.