Залізничники навчатимуть запобігати травмуванню та відвідають понад 3,5 тис. навчальних закладів і підприємств

Залізничні новини 41 просмотр 16.10.2018, 11:30

У жовтні залізничники розпочали місячник профілактично-роз’яснювальної роботи з населенням для запобігання невиробничому травматизму. Працівники галузі читають тематичні лекції учням шкіл, ліцеїв та коледжів, студентам вищих навчальних закладів, працівникам підприємств, що розташовані поблизу залізничних колій.

 Під час місячника залізничники запланували провести лекції у 3599 навчальних закладах та на підприємствах. Травмування громадян, які самі себе наражають на смертельну небезпеку через ігнорування правил безпеки та поведінки на об’єктах залізничної інфраструктури, – це вагома соціальна проблема. Вона може бути вирішена лише через свідоме ставлення самих громадян до власного життя та здоров’я, а також підвищення їх обізнаності з правилами поводження на залізниці, про що нагадують працівники галузі не лише у рамках місячника.

За 9 місяців 2018 року на залізничних станціях, перегонах, коліях внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього або інших дій травми різного ступеню складності отримала 441 стороння особа, серед них 263 із смертельним наслідком.

Трапляється, що громадяни вдаються не лише до необачних, а й навмисних дій, коли уникнути наїзду не вдається. Так, 10 вересня на перегоні Харків-Сортувальний – Харків-Пасажирський потерпілий сидів посеред колії, по якій наближався вантажний поїзд. На сигнали підвищеної гучності, які подавала локомотивна бригада, чоловік не реагував. Екстрене гальмування не врятувало від наїзду, оскільки поїзд не може зупинитися миттєво і має великий гальмівний шлях.  Потерпілий отримав травми не сумісні з життям.

Інший сторонній чоловік лежав на  колії перегону Вільнянськ – Новогупалівка 27 вересня. Машиніст поїзда № 798 сполученням Запоріжжя – Харків подавав звукові сигнали підвищеної гучності, але чоловік не реагував. Було застосовано екстрене гальмування, але наїзду уникнути не вдалося. Потерпілого з травмою голови та переломом ноги було доставлено до міської лікарні м. Вільнянськ, але від отриманих травм він помер.

Часті випадки, коли люди намагаються перейти колії не у відведених для цього місцях навіть під час руху поїзда. Зокрема, 15 вересня на станції Дубно чоловік намагався перейти другу головну залізничну колію і не звернув уваги, що по ній прямує поїзд № 44 Івано-Франківськ – Київ. Локомотивна бригада поїзда подавала сигнали підвищеної гучності та застосувала екстрене гальмування, однак наїзду уникнути не вдалося, травми виявилися смертельними.

Залізничники вкотре застерігають громадян від смертельних ризиків, необачності та необережної поведінки на об’єктах залізничного транспорту. Нагадати правила безпеки можна на офіційному сайті Укрзалізниці.