З початку 2018 року злочинці викрали 125 гальмівних башмаків

Залізничні новини Переглядів: 23.10.2018, 09:05

Залізниця зазнає значних втрат через крадіжки спеціального інвентарю, обладнання, засобів зв’язку та елементів верхньої будови колії. Впродовж року злочинці викрали 125 гальмівних башмаків і хоча 62 повернули залізничники та правоохоронці, такі масштаби крадіжок загрожують безпеці руху поїздів. За аналогічний період 2017 року несвідомі громадяни поцупили 130 одиниць інвентарю, з них 41 було знайдено.

 

Башмаки є інвентарем суворого обліку, їх крадіжки можуть призвести до пошкодження рухомого складу та створюють загрозу життю пасажирів та залізничників. Адже вони утримують вагони, які стоять під уклоном, і коли башмаки цуплять з-під вагонів, рухомий склад може почати рухатися на станцію, пішохідний перехід, не керовано вийти на перегін та спровокувати схід, зіткнення чи наїзд на людей.

На превеликий жаль, працівники пунктів прийому металобрухту порушують законодавство, приймаючи залізничний інвентар у несвідомих громадян. Злочинці отримують за поцуплене копійки, завдаючи галузі значних збитків – на тисячі та десятки тисяч гривень, руйнують шляхи сполучення.

Залізничники сподіваються на більш тісну взаємодію з правоохоронними органами у виявленні осіб, причетних до крадіжок майна залізниці, та запобіганні правопорушенням.

 

Довідка

Відповідальність за несанкціоноване втручання в роботу залізничного транспорту встановлюється відповідними нормами Кримінального кодексу України (КК України) та Кодексу України про кримінальні порушення (КУпАП). Так, ст. 277 КК України передбачає відповідальність за пошкодження шляхів сполучення та транспортних засобів, зокрема, за умисне руйнування або пошкодження шляхів сполучення, споруд на них, рухомого складу, засобів зв’язку чи сигналізації, а також інші дії, спрямовані на приведення зазначених предметів у непридатний для експлуатації стан, якщо це спричинило чи могло спричинити аварію поїзда, або порушило нормальну роботу транспорту, або створило небезпеку для життя людей чи настання інших тяжких наслідків. Залежно від тяжкості наслідків винні караються штрафом, виправними роботами або позбавленням волі.

Тов Центр Трубоізоляція