Застосовуючи сучасні технології, залізничники оновили прогонову конструкцію на мосту через річку Мокра Московка

Залізничні новини 58 просмотр 29.10.2018, 20:40

Сьогодні о 18:00 відкривається рух поїздів через міст річки Мокра Московка на 188-ому кілометрі перегону Передаточна – Ростуща, що в Запорізькій області. Залізничники виконали роботи на день раніше запланованого. Раніше, 26 жовтня, мостобудівники Укрзалізниці за допомогою двох кранів ЄДК-2000 зняли стару, дефектну ферму мосту та встановили нову прогонову будову на мосту через річку. Вага нової металевої конструкції 120 тонн, довжина – 42 метри. Крім того, залізничники оновили колії на під’їздах до мосту.

 

Реконструкція дозволить зняти існуюче обмеження швидкості руху поїздів мостом, розташованим на ділянці Запоріжжя – Комиш-Зоря, яка використовується для залізничного сполучення з металургійними комбінатами Приазов’я.

Унікальність проведених робіт полягала в тому, що один із кранів у процесі робіт знаходився на самому мосту та спирався на тимчасові металеві опори, які заздалегідь облаштували обабіч у середній частині мосту. Подібна технологія заміни прогонових будов двома кранами була успішно застосована у 2017 році на мосту через річку Південний Буг на 49-ому кілометрі дільниці Ладижин – Губник регіональної філії «Одеська залізниця».

Комплекс робіт по заміні першої прогонової конструкції одноколійного металевого мосту через річку Мокра Московка стартував 23 жовтня. Готуючись до складної інженерної операції із застосуванням важкої підіймальної техніки та сучасних технологій, придніпровські залізничники виконали комплекс підготовчих робіт. Зокрема, облаштували будівельний майданчик, тимчасові дороги та тимчасові металеві опори для кранів, зібрали самі прогонові конструкції та виконали їх антикорозійне пофарбування. А забити залізобетонні палі під тимчасові металеві опори їм допомогли львівські колеги.

Фахівці Дніпровського мостобудівельного поїзда за допомогою двох відбудовних кранів ЕДК-2000 демонтували зношений мостовий прогін. Потім залізничники наростили на необхідну висоту бетонні підферменні блоки на опорах і за допомогою ЕДК-2000 встановили на них нову прогонову будову, яку змонтували тими ж відбудовними кранами. 

Загалом у роботах першого етапу реконструкції мосту через Мокру Московку було задіяно близько 100 працівників різних структурних підрозділів Придніпровської залізниці та 13 одиниць техніки – автомобільні, відбудовні, колієукладальні та пневмоколесний крани, вантажні автомобілі й тепловози.

Ще один мостовий прогін заплановано оновити в другій декаді грудня. Окрім металевого мосту через річку Мокра Московка з початку поточного року Укрзалізниця капітально відремонтувала 16 мостів, які за своїм технічним станом були дефектними. Загалом до кінця 2018 року заплановано відремонтувати 52 штучні споруди. Усі роботи виконуються виключно за кошти Укрзалізниці.

 

Довідка

Наразі на балансі ПАТ «Укрзалізниця» перебуває 17594 штучні споруди. Зокрема, регіональними філіями експлуатуються 7126 залізничних мостів та 251 пішохідний міст. До залізничної інфраструктури також належать 34 залізничні та 25 пішохідні тунелі. На залізницях діє «Галузева програма підвищення експлуатаційної надійності та довговічності інженерних споруд Укрзалізниці на 2011-2020 роки».