З початку року хулігани понад 60 разів розбивали камінням склопакети у швидкісних поїздах під час руху

Залізничні новини 30 просмотр 31.10.2018, 15:45

Днями сталося два випадки хуліганства: 29 жовтня на станції Гребенів Львівської області невідомі особи розбили камінням лобове скло в локомотиві. Раніше, 28 жовтня, на перегоні Запоріжжя-Кам’янське – Сухачівка було пошкоджено три зовнішніх вікна в трьох вагонах поїзда №736 Київ – Запоріжжя. На щастя, під час цих нападів ніхто не постраждав. Проте не завжди все закінчується лише фінансовими витратами залізниці на відновлення вагонів – кидання предметів у поїзди під час руху можуть призвести до травмування людей. У поточному році зафіксовано 5 випадків травмування пасажирів та залізничників через кидання каміння у вікна поїздів.

 Так, 27 серпня о 21:00 на зупиночній платформі Зимня вода невідомі особи розбили вікно в поїзді №6121 Львів – Шкло. Під час нападу було травмовано пасажирку, яку потім довелося доправити до лікарні.

Раніше, 19 травня, на зупиночній платформі Пустомити перегону Глинна-Наварія – Щирець-2 хулігани кинули камінь у бокове вікно вагона приміського поїзда №6157 Львів – Лавочне. У результаті вікно було розбито наскрізь та травмовано пасажира, якому довелося звертатися в Пустомитівську міську лікарню по медичну допомогу.

21 квітня на перегоні Буча – Немішаєве біля зупиночної платформи Ворзель, що на Київщині, невідомі розбили наскрізь камінням лобове скло поїзда №6631 Київ – Малин. Машиніст отримав травму голови. Медичну допомогу залізничнику було надано на станції Клавдієве, однак машиніст поїзда від госпіталізації відмовився та продовжив вести поїзд.

Незаконні втручання в роботу залізниці – одна з болючих проблем швидкісного руху. Псування майна залізниці та колій зокрема — соціально-культурна проблема, що суттєво впливає на безпеку пасажирів. Укрзалізниця застерігає громадян від необдуманих вчинків, які можуть спричинити небезпечну ситуацію на залізничному транспорті та призвести до трагічних наслідків. Часто любителі легкої наживи здають на металобрухт залізничне майно за безцінь, при цьому завдаючи для галузі значних збитків, адже на відновлення витрачаються значні кошти.

Раніше повідомлялося, що впродовж 9 місяців 2018 року підрозділами воєнізованої охорони ПАТ «Укрзалізниця» зафіксовано 3161 випадок крадіжок вантажів і майна публічного товариства на загальну суму майже 37 млн грн, що на 1300 випадків та на 2 млн грн менше, ніж за аналогічний період минулого року.

 Довідково

Згідно зі ст. 277 Кримінального кодексу України, умисне руйнування або пошкодження шляхів сполучення, рухомого складу, засобів зв’язку чи сигналізації, а також інші дії, спрямовані на приведення зазначених предметів у непридатний для експлуатації стан, якщо це спричинило чи могло спричинити аварію поїзда, або порушило нормальну роботу транспорту, або створило небезпеку для життя людей чи настання інших тяжких наслідків, караються штрафом від п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили потерпілому середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження або завдали великої матеріальної шкоди, караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Діяння, які спричинили загибель людей, караються позбавленням волі на строк від семи до п’ятнадцяти років.