Ріст транзитних перевезень у жовтні 2018 року на 17,6% – результат системної роботи Укрзалізниці над вдосконаленням тарифної політики, – Андрій Рязанцев

Залізничні новини 44 просмотр 15.11.2018, 10:00

Транзитні перевезення Укрзалізниці в жовтні 2018 року порівняно з попереднім місяцем зросли на 17,6%. Позитивна динаміка зумовлена зростанням вантажообігу по окремих товарних групах – це також результат системної роботи компанії над вдосконаленням тарифної політики. Про це повідомив директор з економіки і фінансів Укрзалізниці Андрій Рязанцев.

«Транзит – одна з найбільш дохідних статей для Укрзалізниці, й зараз ми бачимо зростання транзитних перевезень. Порівняно з вереснем у жовтні цього року вантажообіг у транзитному сполученні зріс на 17,6%. Це стало можливим завдяки залученню на залізничний транспорт вантажів по інших товарних групах, а також суттєвому зростанню обсягів перевезень високомаржинальних вантажів», – розповів Андрій Рязанцев. Так, порівняно з вереснем у жовтні на 51% зріс транзит автомобілів, на 45,8% – чорних металів, на 43,4% – мінбудматеріалів, на 27,5% – хімічних добрив, на 21% – кам’яного вугілля, на 16,3% – машин та устаткування.

«Сподіваємось на продовження тренду зростання транзитних перевезень у наступні місяці. Для цього ми запроваджуємо проактивний підхід до ціноутворення на транзитні перевезення та вдосконалюємо тарифну політику компанії. Ми не переоцінюємо перші позитивні зрушення і розуміємо, що це довга і кропітка праця. Напевно, будуть коливання, оскільки залізниці інших країн оперативно реагують на зміни кон‘юнктури. Але сьогодні ми готові боротися за кожного клієнта, щоб збільшувати доходи саме від цього виду діяльності», – зауважив Андрій Рязанцев.

Окрім транзиту, у жовтні в Укрзалізниці також спостерігають приріст внутрішніх вантажних перевезень – на 5,4% та експорту – на 3,1% по відношенню до вересня цього року, водночас відзначають зниження імпорту – на 9,4%.

Раніше повідомлялося про зростання в жовтні 2018 року на 4% обсягів перевезень зернових порівняно з відповідним періодом минулого року.