З Мукачева відправився євроколією перший поїзд до Будапешта

Залізничні новини 58 просмотр 9.12.2018, 13:35

Сьогодні о 12:30 з Мукачева вирушив євроколією перший поїзд до Будапешта. А вже о 15:20 залізничники очікують на прибуття поїзда з Угорщини.

Поїзд №33/34 Мукачево – Будапешт курсуватиме щодня. «Рухомий склад, що використовується на маршруті, належить Угорським залізницям. Ми зі свого боку збудували окрему платформу, відремонтували колію, засоби сигналізації та зв’язку», – зазначив керівник Укрзалізниці Євген Кравцов.

 З Мукачева поїзд відправляється щодня о 12:30 та прибуває до Будапешта о 18:37 за місцевим часом. У зворотному напрямку поїзд вирушає о 07:23 за місцевим часом та прибуває до Мукачева о 15:20. Поїзд і територією Угорщини, і територією України курсує євроколією.

Завдяки тому, що залізничникам не доводиться витрачати час на заміну візка вагона з широкої на вузьку колію, час у дорозі цього поїзда вдалося максимально скоротити. Вартість квитка – близько 23 євро.

Крім запуску нового поїзда сполученням Мукачево – Будапешт, Укрзалізниця планує й надалі розвивати залізничний вузол у Мукачеві та створити там залізничний хаб. Зокрема, там передбачається організація розвинутої мережі залізничного сполучення з усіма регіонами України, а також створення мережі поїздів до ЄС.

Як повідомляв раніше в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, наступним міжнародним напрямком може стати маршрут до Праги. «З початку року є позитивна тенденція: кількість наших пасажирів, які мандрували до Європи, збільшилася вдвічі. Саме тому наразі ведемо переговори з колегами з Чехії та Словаччини для запуску маршруту до Праги», – зазначив він.

Нагадаємо, відсьогодні почав діяти новий графік руху поїздів на території України, країн СНД, Балтії та Євросоюзу. Новий графік руху забезпечує сполучення між усіма куточками України. У новому графіку на 2018/2019 роки передбачено курсування в межах України 181 пара пасажирських поїздів, з яких 133 пари – поїзди, що курсуватимуть цілий рік, інші – додаткові та літні поїзди. Загалом внутрішнє сполучення забезпечуватиме 141 поїзд, міжнародне – 40.