Укрзалізниця прийняла в експлуатацію 8 локомотивів General Electric та один із них вже відправила у свій перший рейс

Залізничні новини 62 просмотр 13.12.2018, 16:45

Сьогодні Укрзалізниця прийняла в експлуатацію 8 локомотивів виробництва General Electric та один із них відправила у перший рейс. Тепловоз TE33AС «Тризуб» у складі вантажного поїзда прямує за маршрутом Мелітополь – Волноваха – Маріуполь та здійснює перевезення залізорудного концентрату. Загалом в Україні вже знаходяться 20 тепловозів, поставлених Укрзалізниці в рамках реалізації першого етапу угоди з General Electric, ще 12 тепловозів будуть передані компанії в експлуатацію до кінця цього року.

 В.о. голови правління АТ  «Укрзалізниця» Євген Кравцов особисто доповів Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману про проведену компанією роботу з оновлення тягового рухомого складу та покращення логістичної спроможності Укрзалізниці для забезпечення потреб індустріальних підприємств, особливо тих, що орієнтовані на експорт.

«Сьогодні для Укрзалізниці знакова дата – ми запускаємо перший локомотив  General Electric до регулярного рейсу. О 13 годині поїзд із залізною рудою загальною масою 3824 тонни відправився до маріупольських підприємств. Це також досить важливий знак, що ми повністю виконуємо завдання Уряду зі збільшення пропускної здатності цієї ділянки. Якщо в минулому році у напрямку Маріуполя ми могли пропустити не більше 12-14 вантажних поїздів, то після запуску локомотивів General Electric ми впевнені, що зможемо стабільно забезпечити стабільно 22-24 поїзди вже сьогодні. Ми й надалі розвиватимемо цей напрямок та збільшуватимемо інвестування», — розповів Євген Кравцов.

Він також зауважив, що керівництво компанії задоволене першими тестовими результатами використання локомотивів виробництва General Electric і бачить велику перспективу їх застосування на українських магістралях. «До кінця року з перших 30-ти локомотивів  ми запустимо в роботу 20. Сьогодні вже прийнято в експлуатацію 8 локомотивів, які працюватимуть на стратегічному вантажному напрямку Комиш-Зоря – Волноваха. Також локомотиви General Electric плануємо направити на лінію в напрямку Миколаївського порту, щоб забезпечити експорт українського зерна в піковий період», — повідомив керівник Укрзалізниці.

Нагадаємо, 23 лютого 2018 року було підписано пакет документів довгострокового партнерства з компанією General Electric для оновлення та модернізації парку тепловозів Укрзалізниці. Зокрема, підписано рамкову угоду між Укрзалізницею та GE щодо 15-річного партнерства оновлення та модернізації рухомого тягового складу.

У рамках реалізації першого етапу рамкової угоди передбачено постачання 30 тепловозів ТE33А. З них 20 локомотивів уже поставлено в Україну, 10 тепловозів будуть доставлені до України, доукомплектовані та передані Укрзалізниці до кінця лютого 2019 року.

За договором, вартість одного тепловозу склала 3,9 млн дол. США без ПДВ. Економічний ефект від експлуатації даних тепловозів становить близько 9,7 млн грн на рік на локомотив.

 

Довідка.

Локомотиви TE33AС серії Evolution виробництва General Electric уже сертифіковані. Відповідний документ виданий органом із сертифікації продукції вагонобудування ДП «Український науково-дослідний інститут вагонобудування» на замовлення General Electric і виданий замовнику 15 листопада 2018 року. Сертифікат підтверджує відповідність локомотивів вимогам правил безпеки і технічним умовам замовлення.

Тепловози виробництва General Electric мають втричі більші терміни пробігу між технічним обслуговуванням, що покращує їх час експлуатації, а також дозволяють підвищити в 1,5 разу масу поїздів.

Тепловози ТЕ33АС адаптовані до кліматичних умов простору 1520, екологічні, надійні, економні в обслуговуванні та комфортні для локомотивних бригад. Порівняно з тепловозами 2ТЕ10 и 2ТЕ116 шкідливі викиди знижені більш ніж на 40 %. Це вантажні тепловози нового покоління з асинхронними тяговими електродвигунами потужністю 3356 кВт. Конструкційна швидкість – 120 км/год. Тепловози мають більші міжремонтні пробіги. Вони обладнані сучасними системами безпеки руху та радіозв’язку, системою автоматичного виявлення пожежі й пожежогасіння. У них високі тягові властивості за рахунок вбудованої комп’ютеризованої мікропроцесорної системи управління та діагностики з електронним вприском палива. Вона контролює та відображає на дисплеї пульта управління стан всього обладнання й експлуатаційних параметрів локомотива, здійснює самодіагностику систем і миттєво повідомляє машиніста про виникнення будь-яких несправностей. Система діагностики здатна виявити дефекти на ранніх стадіях і передати дані машиністу та сервісній групі.