Майже мільярд доларів інвестує Укрзалізниця в економіку країни наступного року, – Євген Кравцов

Залізничні новини 60 просмотр 14.12.2018, 15:25

Майже мільярд доларів інвестицій в оновлення основних фондів передбачає проект консолідованого фінансового плану Укрзалізниці на 2019 рік. Документ попередньо схвалено наглядовою радою товариства та передано до причетних міністерств. Про це повідомив керівник Укрзалізниці Євген Кравцов.

«Розвиток суміжних галузей економіки за рахунок модернізації Укрзалізниці – головна ідея, закладена у фінплані компанії на 2019 рік. Ця модель, що показала свою ефективність на ринку вагонів, має бути перенесена і на інші галузі, з якими співпрацює залізниця. Тому від реалізації нашої амбітної інвестиційної програми на наступний рік виграють усі», – зазначив Євген Кравцов.

Так, проектом фінансового плану на 2019 рік капітальні інвестиції заплановані в сумі 24,5 млрд грн – це більше очікуваного результату 2018 року майже в 1,5 разу. Ці кошти Укрзалізниця планує спрямувати на придбання нового, модернізацію та капітальний ремонт наявного парку залізничного рухомого складу.

Зокрема, планується придбати 15 вантажних тепловозів виробництва компанії General Еlectric, 46 пасажирських вагонів, придбати та виготовити 3650 піввагонів тощо. Крім того, компанія планує модернізувати більше 7 тис. вантажних вагонів, 78 пасажирських вагонів, а також приміські поїзди та тяговий рухомий склад.

Однак ця інвестиційна програма, за словами керівника Укрзалізниці, може бути реалізована лише в разі підтримки ринком стратегічних змін тарифної політики Укрзалізниці. «Як мінімум наступного року це – індексація тарифу та його прив’язка до індексу цін товаровиробників, а також часткове зближення класів вантажів разом з уніфікацією порожнього пробігу», – зауважив Євген Кравцов.

Також компанія планує збільшити видатки на ремонти до 12,5 млрд грн, що на 76% більше очікуваного результату поточного року. Із запланованих коштів на ремонт найбільш питому вагу займають витрати на ремонт об’єктів локомотивного господарства. Загалом витрати на ремонт рухомого складу зросли до плану поточного року на 30%, до суми 7,2 млрд грн. Також увага буде приділена ремонту інфраструктури.

Реалізація всіх заходів, витрати на які передбачені проектом фінплану на 2019 рік, дасть можливість забезпечити необхідну швидкість руху поїздів та безпеку перевезень вантажів і пасажирів. Очікуваним ефектом має стати зменшення обігу вагону, збільшення пропускної здатності проблемних ділянок . Таким чином Укрзалізниця планує покращити якість перевезень та збільшити їх обсяги. Внаслідок реалізації фінансового плану в запропонованій редакції менеджмент Укрзалізниці розраховує отримати покращення ситуації в перевезеннях, зокрема, планується перевезти 331 млн тонн вантажів та 201 млн пасажирів.

«Ремонти, модернізації, закупівлі, передбачені нашим фінпланом, – це сигнал українським підприємствам, що мають запустити повноцінну програму імпортозаміщення необхідної нам продукції. Ми вже зробили та передали виробникам каталог першочергово необхідних нам запчастин для імпортозаміщення. Саму ідею імпортозаміщення для Укрзалізниці широко презентуємо найближчим часом», – додав Євген Кравцов.

З проектом консолідованого фінансового плану на 2019 рік можна ознайомитися за посиланням http://www.uz.gov.ua/about/investors/financial_statements/kfp/