Укрзалізниця у 2018 році оновила 100 пасажирських вагонів – це рекордна кількість за останні 8 років

Залізничні новини 33 просмотр 19.12.2018, 16:37

Сто пасажирських вагонів загалом буде оновлено у 2018-му шляхом капітально-відновлювального ремонту. Це 6 составів, які щодобово перевозитимуть понад 3,5 тис. пасажирів. Загалом за рік оновленими вагонами подорожуватимуть 1,2 млн пасажирів, — про це розповів керівник Укрзалізниці Євген Кравцов.

За 11 місяців, Укрзалізниця оновила шляхом КВР вже 86 вагонів –54 у власних депо та 32 на заводах. Ще понад 20 одиниць пройдуть КВР до кінця грудня. Як повідомив на своїй сторінці у Facebook керівник Укрзалізниці Євген Кравцов, рекордних обсягів КВР вдалося досягти завдяки збільшенню інвестицій, удосконаленню системи закупівель комплектуючих і запчастин та консолідації кваліфікованого персоналу.

«Ми пішли шляхом найбільш ефективного економічного методу — капітально-відновлювальних ремонтів. Вартість модернізації, у порівнянні з виготовленням нових — у два з половиною рази менша. На сьогодні оновили 86 вагонів, у грудні чекаємо ще. Загалом у 2018-му на маршрути вийде більше 100 оновлених вагонів. І це показові цифри», – розповів Євген Кравцов.

Капітально-відновлювальний ремонт дозволяє зробити вагон як новий.  У вагонах повністю змінено інтер’єр, оновлені основні вузли та системи: кондиціювання повітря, вентиляції, замінені полиці, перестінки, комплекти вікон, встановлено індивідуальні розетки електроживлення для кожного місця, облаштовані вакуумні санвузли, нанесене лакофарбове покриття кузовів зі збільшеним терміном служби до 10 років. КВР дарує вагонам половину життєвого циклу, тобто таким чином ми подовжуємо їх термін служби ще на 14 років.

За словами керівника Укрзалізниці вони вже задіяні до перевезень, а з частини сформували нові поїзди у новому графіку руху. Також ними поповнюються схеми існуючих поїздів — збільшено кількість вагонів поїздів у популярних напрямках.

Так із вагонів, що пройшли КВР, сформовано поїзд «Чотири столиці» за маршрутом Київ – Мінськ – Вільнюс – Рига, а також пари поїздів №3/4 Запоріжжя – Ужгород і №19/20 Київ–Лисичанськ. Окрім того збільшено кількість вагонів у складі наступних пар поїздів: №79/80 Дніпро–Київ, №11/12 Київ – Новоолексіївка та №7/8 Київ – Івано-Франківськ.

«Пасажирські вагони, що пройшли КВР, курсують виключно у фірмових поїздах 1 класу, що дозволяє ефективно використовувати рухомий склад. Виконати КВР одного пасажирського вагона в цінах цього року обходиться майже в 10 млн грн без ПДВ», – повідомив Євген Кравцов.

У компанії сподіваються збільшити капітальні інвестиції в оновлення пасажирського рухомого складу наступного року та  планують вчасно розпочати тендерно-договірну роботу із закупівлі необхідних матеріально-технічних ресурсів та послуг з КВР в умовах заводів.