Черговий аукціон продемонстрував реальну ринкову вартість перевезень у зерновозах Укрзалізниці за маршрутними відправками, – Андрій Рязанцев

Залізничні новини 26 просмотр 14.02.2019, 14:10

Укрзалізниця 13 лютого 2019 року провела на електронних майданчиках «ProZorro.Продажі» перші аукціони з продажу послуг на перевезення в зерновозах власності компанії за маршрутними відправками. Учасникам ринку було запропоновано загалом 540 вагонів.

 Учасникам ринку перевезень було запропоновано 10 маршрутів по 54 вагони, загалом це 540 вагонів. При початковій вартості зерновоза 1055 грн за добу користування компанія-переможець запропонувала 1802 грн. «Аукціон засвідчив, що перевізники готові платити на понад 70 % більше за початкову вартість зерновоза в складі маршруту. Особливо у маршрутних відправках зацікавлені великі компанії. Укрзалізниця збільшила обсяги маршрутних відправлень зернових і вперше запропонувала ринку придбати цю послугу через відкритий і прозорий аукціон. Він підтвердив, що маршрутні відправки зерна – затребувані в учасників ринку. Електронні аукціони «ProZorro.Продажі» сформували діапазон ринкових цін на вагони власності Укрзалізниці», – зазначив директор з економіки і фінансів АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

Переможець аукціону зможе замовити послугу перевезення за маршрутом з однієї зі станцій відвантаження впродовж березня цього року, але не частіше, ніж через добу. Загалом у зазначених торгах змагалося 5 компаній. Переможець сплатить перевізнику 973 080 грн.

Окрім цього, вчора відбулося ще 11 торгів щодо продажу послуг з використання вагонів власності АТ «Укрзалізниця». Клієнтам було запропоновано загалом ще 50 зерновозів та 100 піввагонів. У ході аукціонів учасники запропонували більшу вартість за початкову. Вартість послуг користування зерновозом склала від 2500,01 до 3500,01 грн при стартовій вартості 1055 грн, а піввагона – від 961 до 1048 грн при стартовій вартості 819 грн.

«Укрзалізниця збільшила кількість вагонів, яку виставила на аукціон в системі ProZorro, та розширила їх номенклатуру. Для компанії – це новий досвід, новий формат співпраці з клієнтами, який доводить свою ефективність та розширює можливості для вантажовідправників. Крім того, аукціони вже дозволили чітко визначити ринкову ціну за користування зерновозами та піввагонами», – розповів Андрій Рязанцев.

Так, враховуючи раніше проведені торги середньозважена ціна за користування піввагоном Укрзалізниці становить – 1111 грн (без ПДВ),  зерновозом – 2225,19 грн (без ПДВ).

Наступні електронні торги плануються на 15 лютого 2019 року. Будуть виставлені лоти з піввагонів, хопер-зерновозів, критих вагонів, а також лоти зі збільшеними обсягами – маршрутні відправки хопер-зерновозів.