За рік дії формульного ціноутворення Укрзалізниця закупила 257 тисяч тонн дизпального, – Євген Кравцов

Залізничні новини 17 просмотр 15.02.2019, 13:50

За рік закупівель дизельного пального із застосуванням принципів формульної зміни ціни та врахуванням цінових котирувань Platts Укрзалізниця закупила 257 тисяч тонн дизпального. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов у Facebook. За його словами, Укрзалізниця стала першою державною компанією в Україні, яка відважилась на цей крок і вже повністю перейшла на закупівлю дизелю за формульною ціною.

 

Як зазначив Євген Кравцов, з часу укладення першого контракту із застосуванням принципів формульної зміни ціни, з 12 лютого 2018 року до сьогодні, Укрзалізниця провела 20 електронних торгів на придбання загалом 257 тисяч тонн дизпального. Наразі відвантажено для потреб регіональних філій та філій АТ «Укрзалізниця», за укладеними контрактами, 255 935,46 тонн.

«Сьогодні формула дає чітку відповідь, скільки платити за 1 тонну на дату відвантаження, і захищає від маніпуляцій та спекуляцій. Сумнівна практика раптового збільшення ціни, що складалась за результатами торгів, точно в минулому. Якщо казати у цифрах – то ми залишаємось найбільшим споживачем пального в країні. 257 тисяч тонн дизелю закупили у 2018-му. Формульні закупівлі дали фантастичну багатомільйонну економію. Укрзалізниця стала першою державною компанією в Україні, яка відважилась на цей крок. За рік ми переконались у результативності та ефективності такого підходу», – розповів Євген Кравцов.

Він також зауважив, що коло контрагентів теж збільшилося. Це свідчить про готовність нафтотрейдерів прийняти якісно новий формат роботи Укрзалізниці на ринку закупівель. Для впровадження формульного підходу Укрзалізниця попередньо провела велику роботу з усіма учасниками ринку нафтопродуктів, аби визначити модель та підхід до формули, які влаштують всіх учасників, і які об’єктивно відображатимуть коливання на ринку.

Серед постачальників дизпального, з якими у 2018 році укладені договори, ТОВ «Августпром», ТОВ «Фірма Фідея», ТОВ «ТД «Сокар – Україна», ТОВ «Анвітрейд» та ПП «ОККО КОНТРАКТ».

 

Довідка

Першою компанією, із якою ПАТ «Укрзалізниця» підписала договір на придбання дизельного пального із застосуванням формульної зміни ціни з урахуванням котирувань Platts, є ТОВ «Анвітрейд». Контракт укладено 12 лютого 2018 року.