У березні з Білорусі до Румунії через Україну піде новий контейнерний поїзд

Залізничні новини 10 просмотр 20.02.2019, 16:00

Вже в березні розпочне курсування територією України новий регулярний транзитний контейнерний поїзд з Білорусі до Румунії. Він стане 8-им транзитним контейнерним поїздом, що здійснює перевезення на постійній основі. Укрзалізниця спільно з іншими учасниками проекту забезпечила всі необхідні умови для його реалізації.

Маршрут поїзда територією України пролягатиме між станціями Удрицьк та Вадул-Сірет. У його складі планується перевозити не менше 32 вагонів з контейнерами.

Одна з переваг такої логістичної схеми вантажоперевезень полягає в мінімізації часу доставки. Орієнтовний час слідування нового поїзда територією України становитиме близько півтори доби. Вантажовідправники обирають цей вид перевезень, тому що він є економічно вигіднішим порівняно з іншими видами транспорту та забезпечує кращу схоронність вантажів.

Укрзалізниця постійно реалізує перспективні логістичні схеми перевезень вантажів, серед яких контейнерні – найбільш прогресивний і ефективний спосіб доставки вантажів за принципом «від дверей до дверей». Раніше повідомлялося, що тільки у 2018 році Укрзалізниця запустила 8 нових регулярних контейнерних поїздів, які курсують за встановленим розкладом у визначені дні тижня та забезпечують прискорену доставку вантажів у контейнерах.

Довідково

У 2018 році Укрзалізниця перевезла 334 963 великотоннажні контейнери в ДФЕ (двадцятифутовому еквіваленті), що на 13 % більше обсягів 2017 року (295 479 ДФЕ). Збільшення відбулось у всіх видах сполучень: транзитному – на 24 %, експортному – на 17 %, внутрішньому – на 11 % та імпортному – на 8 %.

У складі контейнерних поїздів, яких на постійній основі курсує вже 17, у тому числі 7 транзитних, у минулому році перевезено 95 700 ДФЕ, що становить 29 % від загального обсягу перевезених контейнерів.