Укрзалізниця співпрацює з ГО «Залізниця без корупції» в організації ефективних та прозорих публічних закупівель

Залізничні новини Переглядів: 21.02.2019, 11:35

Актуальні питання стану закупівель Укрзалізниці та шляхи їх реформування стали предметом обговорення під час круглого столу в головному офісі компанії. Захід відбувся з ініціативи ГО «Залізниця без корупції» за участю фахівців Укрзалізниці та «Трансперенсі Інтернешнл Україна».

Представники громадської організації «Залізниця без корупції» презентували присутнім аналіз основних показників закупівель Укрзалізниці в 2018 році та висловили свої пропозиції щодо підвищення їх ефективності та відкритості. Зокрема, звернули увагу на необхідність більш якісно планувати закупівлі, ретельніше готувати тендерну документацію, завчасно та широко інформувати ринок про заплановані закупівлі, що має сприяти залученню більшої кількості учасників. «Основні закупівлі Укрзалізниці впродовж 2018 року – це пальне, мастила, конструкційні матеріали. Ми спостерігаємо низьку конкуренцію під час проведення окремих закупівель, а також монополізацію певних сегментів ринку постачання деякими компаніями», – зазначив керівник ГО «Залізниця без корупції» Володимир Даценко.

Зі свого боку представники Укрзалізниці поінформували присутніх про особливості публічних закупівель для потреб галузі через систему Prozorro. Зокрема, зауважили, що низька конкуренція під час закупівель обладнання часто пов’язана з обмеженим колом підприємств, які можуть виготовляти ту чи іншу продукцію для залізничного транспорту. Водночас Укрзалізниця прагне вдосконалити систему закупівель та здійснює конкретні кроки для цього. Зокрема, компанія планує отримати міжнародну сертифікацію закупівель і управління поставками, і саме з цією метою реалізує відповідний проект спільно з британським інститутом CIPS.

«У минулому році ми розпочали реалізувати проект із сертифікації процесів закупівлі за міжнародними стандартами королівського інституту CIPS. В Укрзалізниці цим питанням активно займається проектний офіс, який поетапно здійснює підготовку та узгодження всіх необхідних документів для запровадження міжнародної сертифікації. Ми плануємо, що завдяки реалізації проекту вже в 2021 році Укрзалізниця зможе значно покращити процес публічних закупівель, здійснюючи їх відповідно до визнаної міжнародної практики», – зазначила керівник проектного офісу Укрзалізниці Олена Дьяченко.

Учасники круглого столу дійшли згоди, що для вдосконалення закупівель Укрзалізниці також могли б бути корисними регулярні робочі зустрічі за участю громадських організацій, які здійснюють моніторинг прозорості та ефективності державних закупівель у Prozorro.

Представники Укрзалізниці запропонували активістам ГО «Залізниця без корупції» взяти участь у оцінці корупційних ризиків товариства, що здійснюватиметься відповідно до Закону «Про запобігання корупції».

Громадським активістам з боку Укрзалізниці також зроблено пропозицію проводити такі зустрічі щоквартально для тіснішої взаємодії з метою вдосконалення публічних закупівель залізничної галузі.

Тов Центр Трубоізоляція