Укрзалізниця розглядає можливість закупівлі дизельного пального напряму у виробників на зовнішніх ринках, — Євген Кравцов

Залізничні новини 13 просмотр 26.02.2019, 13:20

Укрзалізниця наразі розглядає можливість виходу на зовнішні ринки, до безпосередніх виробників, для закупівлі дизельного пального. Крім розширення кола постачальників, це дозволить зняти суттєвий тиск на внутрішні ціни в Україні, що часто має місце, коли компанія здійснює закупівлі дизелю. Адже Укрзалізниця споживає 10% усього обсягу цього нафтопродукту, що реалізується сьогодні в Україні. Про це повідомив керівник компанії Євген Кравцов.

 

Для уникнення різких цінових коливань на внутрішньому ринку нафтопродуктів Укрзалізниця повинна мати зарубіжні альтернативні канали постачання, зокрема дизельного пального. Міжнародний ринок нафтопродуктів за визначенням є об’ємнішим, тому закупівля там будь-якого обсягу дизельного пального залізницею не впливатиме на рівень цін. «Фахівці відзначають, що ринок України дійсно може коливатися залежно від того, чи виходить Укрзалізниця з великими закупівлями. Це спонукає нас шукати майданчики, де наші обсяги не будуть такими визначальними. Таким є зовнішній ринок, де обертається суттєва кількість нафтопродуктів, відповідно, наша закупівля навіть у 100 чи у 200 тис. тонн не є настільки визначальною партією, щоб спричинити коливання ціни, як це наразі трапляється в Україні», — пояснив Євген Кравцов

За його словами, закупівлі безпосередньо у виробників на зовнішніх ринках дозволять зменшити залежність від різноманітних суб’єктивних факторів та отримати найконкурентнішу ціну для такого гуртового покупця, як Укрзалізниця. Тому, зауважив голова правління товариства, робота в цьому напрямку, у тому числі з удосконалення закону про публічні закупівлі, є нагальною.

Євген Кравцов також нагадав, що Укрзалізниця завдяки запровадженню формульного ціноутворення вже більше року купує дизельне пальне за об’єктивно ринковими цінами. Це дозволяє компанії заощаджувати мільйони гривень.

Раніше повідомлялося, що за рік закупівель дизельного пального із застосуванням принципів формульної зміни ціни та врахуванням котирувань Platts Укрзалізниця закупила 257 тисяч тонн дизпального.