Укрзалізниця провела рейтинг-аналіз роботи вантажних станцій

Залізничні новини 37 просмотр 27.02.2019, 22:19

Укрзалізниця провела рейтинг-аналіз роботи вантажних станцій за 2 півріччя 2018 року. За його результатами сформовано перелік малодіяльних, до якого увійшла 301 вантажна станція. Про це повідомив директор з економіки та фінансів АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

За його словами, до зазначеного переліку увійшли станції, обсяг навантаження та вивантаження яких не перевищив поріг критерію малодіяльності, рівень якого за підсумками 2 півріччя 2018 року склав 2,34 вагони на добу.

Нагадуємо, що з метою ґрунтовного дослідження та систематизації роботи з оптимізації використання інфраструктури та визначення ефективності функціонування вантажних станцій було розроблено та у грудні 2018 року затверджено правлінням товариства Порядок проведення рейтинг-аналізу діяльності вантажних станцій, який опубліковано на офіційному сайті.

У разі неприйняття органами місцевого самоврядування (протягом 6 місяців після звернення АТ «Укрзалізниця») рішень про компенсацію збитків з місцевих бюджетів або за рахунок підприємств, що обслуговуються цими станціями, АТ «Укрзалізниця», за погодженням з центральним органом виконавчої влади в галузі транспорту, прийматиме рішення про закриття малодіяльних збиткових станцій.

АТ «Укрзалізниця» діє у відповідності чинним законодавством. Розробка і впровадження даного Порядку дає можливість усім учасникам перевізного процесу чітко розуміти і прогнозувати статус станції , що використовується, та свої витрати на роботу з нею, регламентує процедуру оцінки малодіяльності та прозорість єдиних принципів. АТ «Укрзалізниця» зацікавлене у стабільному функціонуванні своїх клієнтів, тому кожний вантажовідправник відтепер може оперативно впливати і будувати стратегію свого розвитку, а забезпечення беззбитковості вантажної станції відтепер стає спільною справою.

Перелік 301 станції, які з 28.02.2019 року матимуть статус малодіяльних тут.