«Паливні кризи» в Укрзалізниці вигадують недобросовісні постачальники, – Євген Нікітін

Залізничні новини 16 просмотр 1.03.2019, 18:11

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» продовжила термін подачі заявок за чотирма тендерами на закупівлю 15 тис. тонн дизпалива до 11 березня 2019 року у зв’язку з необхідністю аналізу ситуації на паливному ринку. Про це в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив в.о. директора філії «ЦЗВ» Євген Нікітін.

За його словами, на даний момент на паливному ринку склалася «невизначена цінова ситуація», оскільки за лютий показники Platts, до яких прив’язані ціни дизельного пального постачальників, виросли приблизно на $ 50. У той же час, дані українських консалтингових агентств повідомляють про стабільність цін в Україні.

«Тому Укрзалізниця звернулася з відповідним запитом до державних підприємств, в компетенції яких аналіз і оцінка ситуації на ринку. Саме з цим пов’язане перенесення дати проведення оголошених тендерів», – підкреслив Євген Нікітін.

Він також повідомив, що найближчими днями, відповідно до раніше наданих рознарядок, Укрзалізниця отримає чергові партії дизельного пального загальним обсягом 10 тис. тонн. Крім того, діючі контракти з постачальниками передбачають поставку ще 30 тис. тонн дизелю, що за словами в.о. керівника «ЦЗВ» покриває потребу компанії в дизпальному на 1,5 – 2 місяці.

«Отже, ні про яку «зупинку» Укрзалізниці мова не йде. Спроба розігнати інформацію про «паливну кризу» в Укрзалізниці може бути сприйнята нами як тиск і шантаж з боку недобросовісних постачальників», – підкреслив він.