Залізничні вантажні тарифи безнадійно відстають від цін на промислову продукцію, – Андрій Рязанцев

Залізничні новини Переглядів: 12.03.2019, 14:08

Вартість промислової продукції та зростання цін на неї значно перевищують темпи і розмір індексації залізничних вантажних тарифів. Індекс цін виробників промислової продукції значно вищий і традиційно зростає набагато швидшими темпами, ніж рівень залізничних тарифів. Про це повідомив директор з економіки і фінансів АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

«Залізничний тариф ми завжди змінюємо постфактум, навздогін зростанню цін на промислову продукцію. Приміром, 15%-ва індексація тарифу в листопаді 2017 року була фактично «з’їдена» наступним збільшенням вартості усіх складових перевізного процесу», — заявив Андрій Рязанцев.

 Зокрема, він звернув увагу, що вартість продукції металургійного комплексу, наприклад,  з 2014 року по 2018 рік збільшилась на 326%; заробітна плата (% зростання по Україні) збільшилась на 255%; вартість 1 КВт-год спожитої електроенергії зросла на 192,2%; вартість 1 т дизельного пального на тягу поїздів збільшилася на 188,4%. У той же час, тарифи на вантажні перевезення за аналогічний період зросли лише на 72%, — наголосив топ-менеджер Укрзалізниці.

За його словами, 35,5% від всіх витрат Укрзалізниця спрямовує на електроенергію, дизпальне та товаро-матеріальні цінності. «Тому індексація тарифу на вантажоперевезення на індекс цін виробників промислової продукції – це економічно обґрунтована модель, що дозволить перейти від дискусій навколо індексації тарифів до прогнозованої роботи усіх учасників перевізного процесу», – повідомив Андрій Рязанцев.

Він нагадав, що Укрзалізниця ініціює у 2019 році запровадити індексацію на рівень зростання індексу цін виробників за 2018 рік – на 14,2%, а потім здійснювати індексацію тарифів автоматично, на основі офіційних даних Держстату щодо зміни індексу цін виробників промислової продукції.

Також, у разі індексації тарифів, Укрзалізниця готова знову відкрити спеціальний рахунок і врахувати пропозиції ринку, які напрямки профінансувати з цього інвестрахунку.

Тов Центр Трубоізоляція