Укрзалізниця реалізувала чергову партію металобрухту за вигідною ринковою ціною – понад 7 тис. грн за тонну, — Артур Резнік

Залізничні новини 0 просмотр 13.03.2019, 12:25

Укрзалізниця успішно реалізувала чергову партію металобрухту. За результатами аукціону, що відбувся 4 березня, середня вартість тонни металобрухту склала понад 7 тис. грн за тонну. Про це повідомив директор з правових питань та майнової політики АТ «Укрзалізниця» Артур Резнік.

 

За його словами, ситуація на ринку склалась таким чином, що ціни на металобрухт значно знизились і учасники ринку звертались до Укрзалізниці з проханням знизити його початкову вартість. Проте Укрзалізниця лишилась на своїх позиціях, тому перегляд ринкової вартості брухту не проводився.

Про сталу динаміку зниження ціни на базовий тип брухту з листопада минулого року свідчить аналіз профільного незалежного ресурсу «Метал Експерт», дані якого використовуються регуляторами та учасниками ринку в якості референтних. Так, за інформацією ресурсу, якщо в листопаді 2018 року ціна за тонну металу без доставки та ПДВ складала 7625 грн, у грудні 2018 року — 7525-7425 грн, у січні 2019 року — 7025-5925 грн, то вже в лютому 2019 року вона знизилася до 5775 грн.

Загалом минулого тижня успішно відбулося 3 з 4 лотів із реалізації металобрухту, які виставила Укрзалізниця в системі ProZorro.Sales. Зокрема, лоти № 7Б, 13Б (брухт сталевий) та № 11Б (брухт великогабаритний) загальною вагою майже 27 тис. тонн придбала компанія ТОВ «Метінвест-ресурс».

«Середня вартість тонни металобрухту склала понад 7 тис. грн за тонну, що є суттєво вищим, ніж середня ринкова. Таким чином, від реалізації зазначених лотів Укрзалізниця отримає понад 186 мільйонів гривень», — повідомив Артур Резнік.

Він також повідомив, що торги по лоту № 12Б (брухт сталевий легковаговий) не відбулися через відсутність учасників. Крім того, 28 лютого Укрзалізниця продала на торгах ProZorro.Sales сумарно 2,3 тис. тонн металобрухту на 14,4 млн грн. Тоді відбулися аукціони по трьох лотах, ще два не відбулися через відсутність учасників.

Загалом з початку 2019 року Укрзалізниця реалізувала 44 тис. тонн металобрухту на суму понад 200 млн грн. Таким чином, завдяки виваженій майновій політиці, Укрзалізниця змогла забезпечити прозорі й конкурентні умови продажу й отримати кошти від реалізації брухту за максимально вигідною ціною.