За умови державної підтримки більшість парку пасажирських вагонів реально оновити за п’ять-сім років, — Євген Кравцов

Залізничні новини 0 просмотр 13.03.2019, 13:26

За наступні три-п’ять років Укрзалізниця оновлюватиме принаймні 200-300 вагонів щороку. За умови державної підтримки більшість парку пасажирських вагонів реально оновити за п’ять-сім років. Про це повідомив голова правління компанії Євген Кравцов в інтерв’ю «Сьогодні».

 

Коментуючи швидкість і перспективи оновлення парку пасажирських вагонів Укрзалізниці, Євген Кравцов розповів: «В загальному парку близько 3000 вагонів, постійно використовуються близько 2000. Так, 100-150 вагонів — це велика кількість, але має бути ще більше. За наступні три-п’ять років ми оновлюватимемо принаймні 200-300 вагонів на рік. Якщо ми зможемо мобілізувати державну підтримку, цільову програму, то це цілком можливо. За таких умов за п’ять-сім років ми зможемо оновити більшу частину вагонів Укрзалізниці».

Керівник Укрзалізниці повідомив, що на 2019 рік планується поставити на рейки понад 100 пасажирських вагонів: «Із них 64 будуть капітально відремонтовані, ще 46 вагонів ми отримаємо за контрактом, який уклали з Крюківським вагонобудівним заводом. Для наочності, за два роки ми матимемо 12 повних нових поїздів. Це велика кількість. Також до кінця року Укрзалізниця презентує новий стандарт пасажирських вагонів: зручніших, якісніших та сучасніших. Наразі цей процес проходить випробування та технічні процедури».

Акцентуючи увагу на якісних характеристиках вагонів нового стандарту, Євген Кравцов додав: «Йдеться про такі глобальні речі, як нові візки безколискової конструкції, які ми закуповуємо для нових вагонів. Кажучи дуже просто, вони набагато зручніші в процесі експлуатації та забезпечують набагато вищі показники плавності ходу, і відповідно подорож пасажира стає комфортнішою. І до простих речей, як наявність розеток, їх кількість, розташування, індивідуальне освітлення, опалення, кондиціювання та вентиляція».

Голова правління Укрзалізниці також підбив підсумки попереднього року роботи в пасажирському секторі: «Торік ми розпочали велику програму оновлення пасажирських вагонів. Укрзалізниця поставила на рейки 118 вагонів. Це рекорд за останні 10 років».

З повною версією інтерв’ю голови правління АТ «Укрзалізниці» Євгена Кравцова для «Сегодня» можна ознайомитися на сайті segodnya.ua.