У наступні 5 років для підтримання стану активів Укрзалізниці необхідно додатково інвестувати 6 млрд дол США, – Євген Кравцов

Залізничні новини 0 просмотр 15.03.2019, 16:42

Для підтримання стану активів Укрзалізниці принаймні на сьогоднішньому рівні у наступні 5 років необхідний додатковий обсяг інвестицій у розмірі 6 млрд дол США. Про це у Державній регуляторній службі повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За словами керівника Укрзалізниці, ці кошти можливо акумулювати кількома шляхами: за рахунок ефекту від запровадження ініціатив з покращення операційної ефективності – 1-1,5 млрд дол США, зовнішніх запозичень у сумі 1 млрд дол США, компенсації збитків від пасажирських перевезень на вимогу директив ЄС, а також необхідно знайти додаткові джерела фінансування інвестицій на рівні 3,5 млрд дол США.

«Витрати на електроенергію, дизпальне, метал та ремонт основних засобів, оплату праці складають 85% собівартості послуг. Зростання вартості елементів витрат, гостра потреба у оновленні рухомого складу та інфраструктури через високу зношеність потребує великих інвестицій у залізничну галузь, але водночас дає відчутний ефект для країни», – зазначив Євген Кравцов.

У свою чергу компанія, за словами Євгена Кравцова,  реалізує ключові ініціативи удосконалення роботи шляхом забезпечення зростання обсягів перевезень, оптимізації штату, бізнес-процесів, активів та інфраструктури, оновлення обладнання та антикорупційних заходів. 

Євген Кравцов також зазначив, що запропонована індексація тарифів на вантажоперевезення у 2019 році дорівнює індексу цін виробників за 2018 рік – 14,2%, є нижчою реальної собівартості послуг, і, за прогнозом, забезпечить у разі запровадження 5,7 млрд грн надходжень.

«Індексувати тарифи на вантажні перевезення на індекс цін виробників промислової продукції – це поширена практика. Ми хочемо, щоб усі розуміли тенденцію розриву між тарифами та зростанням цін на продукцію, водночас виконуємо і будемо виконувати свої зобов’язання щодо інвестицій за кошти індексації», – зауважив Євген Кравцов.

Керівник Укрзалізниці наголосив на необхідності державної підтримки залізничної галузі, зокрема для покриття збитків від пасажирських перевезень та фінансування капітальних інвестицій з державного бюджету.

Євген Кравцов нагадав, що у 2018 році Укрзалізниця сплатила 20,8 млрд грн податків, у тому числі 1,2 млрд грн податку на землю. Також компанія отримала понад 11 млрд грн збитків від пасажирських перевезень.