Ми повинні прийти до рішення щодо індексації тарифу до рівня ІЦВ упродовж найближчого тижня, — Ксенія Ляпіна

Залізничні новини 0 просмотр 15.03.2019, 16:42

Укрзалізниця надала обґрунтовану позицію щодо необхідності індексувати тарифи на вантажні перевезення цьогоріч до рівня ІЦВ (індекс цін виробника). Про це заявила голова Державної регуляторної служби України (ДРСУ) Ксенія Ляпіна під час чергової дискусії про тарифоутворення між представниками державних установ, Укрзалізниці та її клієнтами 15 березня в Києві.

«Ми почули досить обґрунтовану позицію. Давайте за кілька днів прийдемо до конструктивного рішення. Але це не стратегічне, а тактичне рішення», — прокоментувала Ксенія Ляпіна. Голова ДРСУ погоджується з позицією керівництва Укрзалізниці, що стратегічним наразі є питання базового вантажного тарифу: «Методика, за якою визначається тариф, не відповідає сучасному стану речей, не відповідає потребам галузі та економіки й не враховує стратегію розвитку Укрзалізниці. Впевнена, що треба створити робочу групу з реформування базового тарифу на перевезення за участі МІУ, Укрзалізниці та, звичайно, вантажовласників».

Коментуючи ситуацію зі стратегією розвитку Укрзалізниці та необхідністю перегляду тарифів, голова наглядової ради компанії Шевкі Аджунер зазначив, що нова стратегія розвитку Укрзалізниці має також стати стратегією клієнтів компанії: «Вона дасть відповіді на ваші запитання, ваші потреби, щоб стабілізувати роботу на тривалий час. Наша діяльність зорієнтована на задоволення ваших потреб, ми плануємо зменшити витратну частину нашої діяльності, щоб могли більш ефективно надавати вам послуги. Зараз ми б хотіли, щоб ви нас почули. Ми йдемо на цей нелегкий, але вкрай необхідний для фінансової стабільності Укрзалізниці крок, щоб і надалі ви отримували необхідні вам послуги».