Через неритмічну роботу компанії АрселорМіттал Укрзалізниця може ввести конвенційні обмеження на відправлення вантажів на адресу цього підприємства

Залізничні новини 0 просмотр 20.03.2019, 11:43

Через неритмічну роботу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Укрзалізниця може ввести конвенційні обмеження на відправлення вантажів на адресу цього підприємства. Несвоєчасне вивантаження вагонів та відсутність контролю за виконанням добового плану прийому вантажів під вивантаження та здачі навантажених і порожніх вагонів з підприємства призвели до накопичення 3409 вагонів в очікуванні подавання під вивантаження. Про це йдеться в листі Укрзалізниці на адресу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».  

 

Так, станом на 17 березня 2019 року на адресу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» було кинуто 51 поїзд: 28 — на станціях Придніпровської залізниці, 15 — на Південній залізниці, 6 — на Одеській залізниці та 2 — на Південно-Західній залізниці. Це не враховуючи ще близько 1500 завантажених та порожніх вагонів, що слідують на адресу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і знаходяться на підходах до Криворізького залізничного вузла.

«На нашу думку, основними факторами, що вплинули на роботу Вашого підприємства, можна вважати неякісне планування логістики при організації закупівлі сировини та відправлення готової продукції, зменшення потужності залізничної інфраструктури підприємства, значне зменшення парку локомотивів та штату працівників, що займається обробкою поїздів та вагонів», — зазначають у листі фахівці Укрзалізниці.

Крім того, спостерігаються непоодинокі випадки відмови від уже погоджених для підводу та передачі поїздів, що призводить до повторного «кидання» їх на підходах до станції призначення, неефективного використання локомотивів та локомотивних бригад. Середній час перебування вантажного вагона під вантажними операціями збільшився до 162 годин при нормі 68 годин, що призвело до втрат навантажувальних ресурсів в обсязі 35487 вагонів лише за лютий.

«Неефективний менеджмент та безвідповідальне ставлення Вашого підприємства до використання інфраструктурних та експлуатаційних ресурсів АТ «Укрзалізниця» призвели до паралічу регіональної філії «Придніпровська залізниця», яка, до речі, є найбільшою за обсягами навантаження регіональною філією товариства», — зазначають фахівці Укрзалізниці.

Укрзалізниця закликала генерального директора ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Парамжита Калона вжити дієвих заходів з врегулювання ситуації, що склалася, для забезпечення подальшої стабільної роботи підприємства. В іншому випадку Укрзалізниця буде вимушена ввести відповідні конвенційні обмеження на відправлення вантажів на адресу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».