Оновлено Правила перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України

Залізничні новини Переглядів: 11.04.2019, 08:46

Набув чинності наказ Мінінфраструктури від 01.02.2019 № 74 «Про затвердження Змін до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України». Текст наказу розміщено в «Офіційному віснику України» від 09.04.2019, № 27. Наказ зареєстровано Міністерством юстиції України 12.03.2019 за № 243/33214.

 

Зокрема, до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України введено нову класифікацію поїздів — розподіл на фірмові за рівнем сервісного обслуговування класу «комфорт», «стандарт», «економ». Визначено порядок проїзду у вагонах-салонах.

Визначено порядок оформлення проїзду з пересадками — у випадку запізнення на поїзд у пункті пересадки при визначенні вини перевізника буде враховуватися дотримання зазначених вимог.

Уточнено перелік випадків, у яких перевізник може відмовити у посадці в поїзд і порядок повернення вартості невикористаних проїзних та перевізних документів.

Змінено норми перевезення ручної поклажі та уточнено порядок її перевезення у вагонах пасажирських поїздів.

Приведено у відповідність до законодавства застосування термінів стосовно «особи з інвалідністю». Доповнено можливість оформлення проїзного документу для дитини з інвалідністю та супроводжуючої особи на одне прізвище, зазначене в документі про право на пільгу, що дасть змогу пасажиру самостійно змінювати супроводжуючого.

Уточнено умови перевезення велосипедів у поїздах різної категорії та встановлено розмір плати за цю послугу.

Змінено умови перевезення тварин у поїздах, а саме дозволено перевезення дрібних кімнатних (собак малих порід, котів птахів тощо) у вагонах усіх категорій (крім СВ та М) без викупу всіх місць та з обов’язковою оплатою за перевезення. Порядок перевезення собак великих порід залишається незмінним. А перевезення дрібних кімнатних тварин (собак малих порід, котів птахів тощо) у вагонах категорії М та СВ здійснюється за умови викупу незайнятих місць в купе.