Селфі та зачепінг на залізниці означають смерть і каліцтва — поясніть це своїм дітям, — Валерій Сусленко

Залізничні новини Переглядів: 11.04.2019, 12:52

Батьки та діти мають усвідомити, що залізниця — це зона підвищеної небезпеки, а не місце для розваг. Саме з цією метою напередодні літніх канікул залізничники проводять серед населення, насамперед дітей і молоді, місячник профілактики невиробничого травматизму. З початку року вже травмувалися 2 дітей віком до 16 років, а минулого року за такий самий період — 6 дітей, з них 2 загинули. Про це повідомив директор департаменту охорони праці та промислової безпеки АТ «Укрзалізниця» Валерій Сусленко.

 

За його словами, у першу чергу буде посилено патрулювання станцій, на яких найчастіше фіксують зачеперів: Київ-Пасажирський, Дарниця, Петрівка, Київ-Волинський, Фастів, Біличі, Ірпінь, Бровари та інші. До профілактично-роз’яснювальних заходів у навчальних закладах столиці долучаться працівники управління превентивної діяльності Нацполіції у м. Києві. Заплановано провести понад 4000 лекцій та бесід на підприємствах і в навчальних закладах, у першу чергу в районах поблизу залізничних колій.

«Залізнична охорона буде задіяна максимально, щоб попередити нові випадки травмування підлітків», — повідомив Валерій Сусленко. Він також нагадав, що штрафи, які доведеться виплатити батькам дітей та підлітків, котрі порушують правила безпеки, зокрема практикують зачеперство, роблять небезпечні селфі та хуліганять на об’єктах залізничного транспорту, у 2018 році значно зросли та становлять за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 850 до 1700 грн.

Однак залізничники мають сумніви, що самі лише каральні методи можуть суттєво вплинути на ситуацію. «Штрафів недостатньо, і навряд чи вони вплинуть на ситуацію радикально. Діти емоційні, вони слідують за модними тенденціями. Їм постійно потрібно пояснювати й нагадувати, чому саме селфі на залізниці небезпечні, чим це загрожує. І головна роль у цьому — батьків. Саме вони мають пояснити й, можливо, навіть показати дітям моторошні фото й відео в інтернеті про наслідки необачних пригод поблизу залізниці. З початку року вже травмувалися 2 дітей віком до 16 років, а минулого року за такий самий період — 6 дітей, з них 2 загинули», — прокоментував Валерій Сусленко.

Аналіз випадків травмування свідчить про те, що більшість випадків сталася внаслідок порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті, а саме: перехід залізничних колій у невстановлених місцях; ходіння по залізничних коліях; посадка та висадка на ходу поїзда. Так, 15 березня на станції Гаврилівка Харківської області травмовано підлітка 2004 року народження. Локомотивна бригада доставила потерпілого з травмою ноги на станцію Барвінкове, де його забрала швидка допомога.