Дії стрільця Укрзалізниці, який застосував зброю до хуліганів в електричці, визнано правомірними

Залізничні новини Переглядів: 16.04.2019, 09:55

Закрито кримінальне провадження щодо стрільця воєнізованої охорони Укрзалізниці, який застосував табельну зброю, щоб усунути загрозу безпеці пасажирів приміського електропоїзда та локомотивної бригади. Встановлено, що стрілець 4 розряду стрілецької команди станції Миронівка виробничого підрозділу Козятинський загін у тій ситуації діяв відповідно до службових обов’язків та вимог чинного законодавства. Керівництвом акціонерного товариства його також нагороджено знаком «Залізнична Слава» ІІІ ступеня.

 

Відомчої відзнаки стрільця удостоєно за високий професіоналізм, зразкове виконання службового обов’язку та особисту мужність, виявлені під час протидії зловмисникам, які порушували громадський порядок, вчиняли протиправні дії, намагаючись проникнути до кабіни машиніста електропоїзда. 

Нагадаємо, 12 лютого о 17:30 на зупиночній платформі Карапиші-2 до першого вагона приміського електропоїзда сполученням Миронівка — Козятин зайшли троє осіб, які під дією алкоголю або наркотичних речовин знаходилися у вкрай агресивному стані. Спочатку молоді люди порушували громадський порядок і ображали пасажирів, потім узялися нищити салон приміського електропоїзда та спробували проникнути до кабіни машиніста.

Стрілець воєнізованої охорони регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» звернувся  до агресивних молодиків з вимогою припинити протиправні дії, попередивши хуліганів про можливість застосування ним зброї в разі продовження цих дій. У відповідь зловмисники скоїли напад на працівника воєнізованої охорони, намагаючись відібрати зброю. Відчуваючи небезпеку з боку зловмисників, стрілець застосував табельну зброю, щоб усунути загрозу безпеці пасажирів приміського електропоїзда та локомотивної бригади. Стрілець діяв згідно зі службовим обов’язком та вимогами чинного законодавства.

Після цього випадку почалось розслідування Рокитнянським районним відділом поліції, де було відкрите кримінальне провадження. Наразі слідчі дії закінчено й винесено постанову від 30.03.2019 р. про закриття кримінального провадження у зв’язку з встановленою відсутністю в діях стрільця складу кримінального правопорушення ст. 124 КК України.