Укрзалізниця у 2018-ому збільшила чистий прибуток майже на 80% порівняно з 2017-им роком

Залізничні новини Переглядів: 25.04.2019, 10:17

Фінансовий результат з показником у 203,9 млн грн за 2018-ий компанії підтвердив лідер міжнародного аудиту – Ernst & Young. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За його словами, досягнутий результат свідчить, що компанія пройшла ще один етап стабілізації та прагне закріпити далі тренд покращення свого фінансово-економічного стану. 203,9 млн грн – фінансовий консолідований результат Укрзалізниці за 2018 рік на 78% більше аналогічного показника 2017 року. Таке збільшення прибутку товариства порівняно з минулим роком є безумовним позитивом. Але не менш значним плюсом, на думку керівника Укрзалізниці, є те, що вперше за багато років сума здійснених капітальних інвестицій покрила амортизацію та перевищила її.

Тому актив балансу за підсумками 2018 року зріс на 1,1 млрд грн за рахунок збільшення вартості основних засобів. У 2018 році, зокрема, освоєно капітальних інвестицій та капітального ремонту основних засобів на суму 16913 млн грн, що на 6 млрд грн більше 2017 року. З них за рахунок власних коштів – 14861 млн грн, залучені – 2012 млн грн та кошти інвесторів – 40 млн грн. «Таким чином ми поступово починаємо відновлення потужного потенціалу компанії. Чинниками тут стали і завершення будівництва Бескидського тунелю, і отримання нових тепловозів Тризуб від компанії «Дженерал Електрик». Свою роль зіграло і будівництво Укрзалізницею власних вантажних вагонів, на що у 2018 році було витрачено понад 3,5 млрд грн», – підкреслив Євген Кравцов. За підсумками 2018 року чистий дохід від реалізації продукції Укрзалізниці склав 83 402 млн грн, що на 13 % більше у порівнянні з 2017 роком. Найбільшу питому вагу (91%) у складі чистого доходу від реалізації продукції становлять доходи від перевезень вантажів та пасажирів, які отримані в сумі майже 76 млрд грн. У 2018 році EBITDA склала 16 млрд грн, маржинальність EBITDA – 19,2%.

Важливим фактором, який вплинув на позитивний фінансовий результат компанії, стало поступове наближення вартості перевезення вантажів у вагонах Укрзалізниці до ринкової. «Це один із тих внутрішніх ресурсів, який нам вдалося із сірої зони спрямувати в офіційний обіг», – наголосив Євген Кравцов. Крім того, за його словами, Укрзалізниця значно покращила систему керування матеріально-технічними цінностями за рахунок централізації. Це дозволило ефективніше використовувати фінанси, купуючи лише те, що диктує виробнича необхідність.

Укрзалізниця залишається одним із найбільших платників податків. Так, за 2018 рік компанія сплатила 20 769 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів, що на 18,2% більше ніж у 2017 році. «Податкове навантаження на компанію 2019 року ще більше зросло, передусім за рахунок податку на землю. Це значно скорочує наші фінансові ресурси, які могли бути спрямовані у цьому році на відновлення основних засобів. Тому ми ініціювали перегляд ставки земельного податку, який належить платити залізниці», – розповів Євген Кравцов. За словами голови правління компанії, те, що Укрзалізниця все впевненіше стає на шлях фінансово-економічно відновлення, є важливим сигналом для акціонера компанії, внутрішнім та зовнішнім інвесторам. Втім, щоб зберегти і примножити досягнуті результати, необхідно здійснити ряд кроків. «Сьогодні компанія виступила з низкою ініціатив, які спрямовані на покращення операційної ефективності та потребують підтримки центральними органами виконавчої влади і парламентом. За умови їх реалізації можна буде говорити про збереження позитивних тенденцій у діяльності Укрзалізниці, які зафіксовані у звіті аудиторської компанії Ernst & Young про роботу компанії у 2018 році», – резюмував Євген Кравцов.

Звіт аудиторської компанії Ernst & Young про фінансові результати Укрзалізниці у 2018 році буде оприлюднено на сайті компанії 30 квітня 2019 року.